Prezident Turkmanistonga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Prezident Serdar Berdimuhamedovning taklifiga binoan bugun, 20-oktyabr kuni rasmiy tashrif bilan Turkmanistonga jo‘nab ketdi.
Bo‘lajak oliy darajadagi muzokaralar chog‘ida strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash va ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish masalalari ko‘rib chiqiladi. Sammit yakunida ustuvor yo‘nalishlar bo‘yicha o‘ndan ziyod hujjat imzolanishi rejalashtirilgan.
Ashxobod shahrida «Toshkent» bog‘ining ochilishi, «Xorazm–Toshovuz» chegaraoldi savdo markazi qurilishining boshlanishi ham tashrifning muhim voqealari bo‘ladi.

Президент отбыл в Туркменистан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Сердара Бердымухамедова 20 октября отбыл с официальным визитом в Туркменистан.
В ходе предстоящих переговоров на высшем уровне будут рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления отношений стратегического партнерства и расширения многопланового сотрудничества. По итогам саммита планируется подписание более десяти документов по приоритетным направлениям взаимодействия.
Важными пунктами программы визита станут также открытие парка «Ташкент» в городе Ашхабаде и запуск Зоны приграничной торговли «Хорезм - Дашогуз».