Qatar Amiri Shavkat Mirziyoyevni qutladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qatar Davlati Amiri shayx Tamim bin Hamad Ol Soniy bilan 13 iyul kuni o‘tkazilgan telefon orqali muloqotida oliy darajadagi kelishuvlarni amalga oshirish, yirik investitsiya loyihalarini tayyorlashni jadallashtirish va ularni ilgari surish masalalari batafsil muhokama qilindi.
Qatar Amiri O‘zbekiston yetakchisini bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida qozongan ishonchli g‘alabasi bilan dildan qutladi.
Do‘st Qatar xalqi nomidan O‘zbekiston rahbari va ko‘p millatli xalqiga tinchlik-osoyishtalik, farovonlik, barqaror taraqqiyot va ravnaq tiladi.
Yetakchilar joriy yil 5-6 iyun kunlari Qatar Amirining O‘zbekiston Respublikasiga davlat tashrifi davomida qabul qilingan bitim va kelishuvlarning so‘zsiz ijrosini ta’minlash bo‘yicha zarur choralar ko‘rishga kelishib oldilar.
Yaqin fursatda qo‘shma Hukumatlararo komissiya yig‘ilishi hamda ikki mamlakat yetakchi kompaniyalari ishtirokida biznes forumini o‘tkazish muhimligi ta’kidlandi.

Эмир Катара поздравил Мирзиёева с победой на выборах
Сегодня, 13 июля, состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Эмиром Государства Катар шейхом Тамимом бин Хамадом Аль Тани, в ходе которого были подробно обсуждены вопросы практической реализации договоренностей на высшем уровне, ускорения подготовки и продвижения крупных инвестиционных проектов.
Эмир Катара сердечно поздравил лидера Узбекистана с уверенной победой на прошедших выборах Президента Республики Узбекистан.
От имени дружественного народа Катара пожелал главе и многонациональному народу Узбекистана мира, благополучия, устойчивого развития и процветания.
Лидеры двух стран договорились принять необходимые меры для обеспечения безусловной реализации соглашений и договоренностей, принятых в ходе государственного визита Эмира Катара в Республику Узбекистан 5-6 июня текущего года.
Подчеркнута важность проведения в ближайшие сроки заседания совместной Межправительственной комиссии и бизнес-форума с участием ведущих компаний двух стран.