O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli farmonlari bilan Prezidenti Administratsiyasida qator tayinlovlar amalga oshirildi.
– Saida Shavkatovna Mirziyoyeva O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining yordamchisi lavozimiga;
– Aziz Yuldashevich Magrupov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining yordamchisi lavozimiga;
– Ravshan Ayubovich Gulyamov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining iqtisodiy rivojlanish masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga;
– Alisher Saidabbasovich Sultanov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining energetika xavfsizligi masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga;
– Shuxrat Madaminovich G‘aniyev O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining agrar rivojlanish masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga;
– Muzaffar Murotovich Kamilov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining din va millatlararo munosabatlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga;
– G‘ofurjon G‘aniyevich Mirzayev O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining kadrlar siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi direktori lavozimiga;
– Doniyor Baxtiyorovich Kadirov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining huquqni muhofaza qiluvchi va nazorat organlari faoliyatini muvofiqlashtirish masalalari bo‘yicha maslahatchisi lavozimiga;
– Komil Ismoilovich Allamjonov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Axborot siyosati departamentining rahbari lavozimiga;
– Odil Qalandarovich Abduraxmanov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Ijtimoiy rivojlanish departamentining rahbari lavozimiga;
– Kaxramon Kuchkarovich Kuranbayev O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Yoshlar siyosati departamentining rahbari lavozimiga;
– Alisherbek Azizovich Paygamov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Tashqi aloqalar departamentining rahbari lavozimiga;
– Nodirjon Abduqunduzovich Abduraximov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Rejalashtirish va axborot ta’minoti departamentining rahbari lavozimiga;
– Utkirjon G‘ayratovich Kodirov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Hududlar bilan hamkorlik qilish va tahliliy materiallarni tayyorlash departamentining rahbari lavozimiga;
– Ulugbek Uchkunovich Kurbanov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti protokolining rahbari lavozimiga;
– Sherzod Ikromovich Asadov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Matbuot kotibi lavozimiga;
– Saidlaziz Saidasilovich Saidkarimov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Nazorat inspeksiyasining boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli farmoni bilan Prezident administratsiyasi rahbari lavozimi tugatilib, Administratsiyaning tuzilmasiga bir qator o‘zgartirishlar kiritilgadi.

Саида Мирзиёева и Комил Алламжонов получили новые должности — утвержден новый состав Администрации президента
Согласно соответствующим указам президента произведен ряд назначений. В частности:
– Мирзиёева Саида Шавкатовна назначена на должность помощника президента;
– Магрупов Азиз Юлдашевич назначен на должность помощника президента;
– Гулямов Равшан Аюбович назначен на должность Советника президента по вопросам экономического развития;
– Султанов Алишер Саидаббасович назначен на должность Советника президента по вопросам энергетической безопасности;
– Ганиев Шухрат Мадаминович назначен на должность Советника президента по вопросам аграрного развития;
– Камилов Музаффар Муротович назначен на должность Советника президента по вопросам межконфессиональных и межнациональных отношений;
– Мирзаев Гофуржон Ганиевич назначен на должность Советника президента по вопросам кадровой политики – директора Агентства развития государственной службы;
– Кадиров Дониёр Бахтиёрович назначен на должность Советника президента по вопросам координации деятельности правоохранительных и контролирующих органов;
– Алламжонов Комил Исмоилович назначен на должность руководителя Департамента информационной политики Администрации президента;
– Абдурахманов Одил Каландарович назначен на должность руководителя Департамента социального развития Администрации президента;
– Куранбаев Кахрамон Кучкарович назначен на должность руководителя Департамента молодежной политики Администрации президента;
– Пайгамов Алишербек Азизович назначен на должность руководителя Департамента внешних связей Администрации президента;
– Абдурахимов Нодиржон Абдукундузович назначен на должность руководителя Департамента планирования и информационного обеспечения Администрации президента;
– Кодиров Уткиржон Гайратович назначен на должность руководителя Департамента взаимодействия с регионами и подготовки аналитических материалов Администрации президента;
– Курбанов Улугбек Учкунович назначен на должность руководителя протокола президента;
– Асадов Шерзод Икромович назначен на должность пресс-секретаря президента;
– Саидкаримов Саидлазиз Саидасилович назначен на должность начальника Контрольной инспекции Администрации президента.