Shavkat Mirziyoyev o‘yinchoqlar ishlab chiqarish jarayoni bilan tanishdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev o‘tgan yili Olmazor tumanida bo‘lganida Toshkent o‘yinchoqlari fabrikasi negizida yangi loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha topshiriq bergan edi.
Davlat rahbari ushbu fabrikaga tashrif buyurib, bajarilgan ishlarni ko‘zdan kechirdi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Bu yerda «NBU Investment» mas’uliyati cheklangan jamiyati tomonidan tashabbuskor-investorlar bilan birgalikda 5 ta loyiha amalga oshirilmoqda. «Toys City», «O‘yinchoqlar Fabrikasi», «Funny Kids World», «National Products» va «United Nation company» kabi mazkur korxonalarda bolalar uchun kiyim-kechaklar, turli buyumlar va o‘yinchoqlar ishlab chiqariladi. Ularda jami 920 dan ortiq ish o‘rni yaratiladi.
Bugungi kunda «Toys City» korxonasi ishga tushirilgan bo‘lib, 70 ga yaqin mahsulot tayyorlash yo‘lga qo‘yilgan.

Президент ознакомился с производством игрушек
Президент Шавкат Мирзиёев в прошлом году в ходе посещения Алмазарского района поручил реализовать новые проекты на базе Ташкентской фабрики игрушек. Об этом сообщает пресс служба Президента.
Глава государства вновь посетил эту фабрику и ознакомился с проделанной работой.
Обществом с ограниченной ответственностью «NBU Investment» совместно с инвесторами-инициаторами здесь реализуются 5 проектов. Предприятия «Toys City», «O`yinchoqlar Fabrikasi», «Funny Kids World», «National Products» и «United Nation company» и другие будут производить одежду, различные предметы для детей и игрушки. В общей сложности будет создано более 920 рабочих мест.