Shavkat Mirziyoyev Pokiston Prezidenti bilan uchrashuv o‘tkazdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 10-iyun kuni Sindao shahrida Pokiston Islom Respublikasi Prezidenti Mamnun Husayn bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar bermoqda.
Shavkat Mirziyoyev Mamnun Husaynni Pokistonning Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo bo‘lgani bilan tabriklab, bu mamlakatlarimiz o‘rtasidagi munosabatlarni yanada kengaytirishda muhim omil bo‘lishini ta’kidladi.
Uchrashuvda savdo, iqtisodiyot, qishloq xo‘jaligi, to‘qimachilik va boshqa sohalardagi hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.

Шавкат Мирзиёев провел встречу с Президентом Пакистана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 10 июня в Циндао встретился с Президентом Исламской Республики Пакистан Мамнуном Хусейном. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
Шавкат Мирзиёев поздравил Мамнуна Хусейна со вступлением Пакистана в Шанхайскую Организацию Сотрудничества и отметил, что это послужит дальнейшему укреплению отношений между нашими странами.
В ходе встречи обсуждены вопросы развития сотрудничества в сферах торговли, экономики, сельского хозяйства, легкой промышленности и других.
Фото:пресс-служба Президента