Turkiya Prezidenti parlament oldida nutq so‘zladi
Kunning ikkinchi yarmida Turkiya Respublikasi Prezidenti Rajab Toyyib Erdo‘g‘on O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasiga tashrif buyurdi.
Turkiya rahbari Oliy Majlis Senati a’zolari va Qonunchilik palatasi deputatlari oldida nutq so‘zladi. Bu haqda O‘zA yozmoqda.
Rajab Toyyib Erdo‘g‘on o‘z nutqida ikki davlat o‘rtasidagi aloqalar rivojlanib, yangi bosqichga ko‘tarilgani, bugungi muzokaralar uni yanada boyitganini ta’kidladi. Mamlakatlarimiz tomonidan tanlab olingan rivojlanish yo‘lini qat’iy qo‘llab-quvvatlagan holda, amaliy hamkorligimizni har tomonlama chuqurlashtirish, savdo-iqtisodiy aloqalar imkoniyatlarini kengaytirish, ishlab chiqarish quvvatlari, infrastruktura, energetika va qishloq xo‘jaligi sohalari bo‘yicha hamkorlikni yanada jonlantirish ishlarini amalga oshirishga e’tibor qaratilishini ta’kidladi.

Президент Турции выступил в парламенте нашей страны
Во второй половине дня Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган посетил Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
Глава Турции выступил перед членами Сената и депутатами Законодательной палаты Олий Мажлиса, сообщает УзА.
Реджеп Тайип Эрдоган в своем выступлении отметил, что двусторонние связи между нашими государствами развиваются и вышли на новый уровень, нынешние переговоры послужили дальнейшему наполнению их практическим содержанием. Подчеркнул, что стороны, твердо поддерживая избранные нашими странами пути развития, будут стремиться всесторонне углублять практическое взаимодействие, расширять торгово-экономические связи, еще более активизировать партнерство в сферах производства, энергетики и сельского хозяйства, развития инфраструктуры.