«Bavariya» Sadio Maneni jarimaga tortdi
«Bavariya» klubi hujumchisi Sadio Mane jamoadoshi Leroy Sane bilan mushtlashgani uchun jarimaga tortildi. Bu haqda Goal nashri xabar berdi.
Qayd etilishicha, jarima miqdori 500 ming yevroni tashkil etdi.
Hodisa 11-aprel kuni Chempionlar ligasining birinchi chorak final o‘yinidan so‘ng sodir bo‘ldi, «Bavariya» safarda «Manchester Siti»ga yirik hisobda yutqazdi.
OAV xabariga ko‘ra, Mane Sanega hujum qilib, uning yuziga musht tushirgan. Qayd etilishicha, futbolchilar avval maydonda janjallashib qolgan, keyin esa kiyinish xonasida janjal davom etgan.
13-aprel kuni Myunxen klubi rahbariyati Maneni Bundesliganing 28-turidan o‘rin olgan «Xoffenxaym»ga (15 aprel) qarshi o‘yinga tayyorgarlikdan chetlatgan, shuningdek, afrikalik futbolchini ham jarimaga tortgan.

«Бавария» оштрафовала Мане на 500 тысяч евро за удар по лицу Сане
Как сообщает Bild, Лерой Сане попросил клуб не расторгать контракт с Мане и не наказывать его строго.
Напомним, после матча Лиги чемпионов против «Манчестер Сити», который «Бавария» проиграла со счетом 0:3, Мане ударил Сане в лицо и разбил ему губу в ходе конфликта в раздевалке.
Среди вариантов наказания рассматривался в том числе разрыв соглашения, однако затем боссы «Баварии» решили не делать этого.
На официальном сайте клуб сообщил, что Мане не сыграет с «Хоффенхаймом» в матче Бундеслиги в субботу, 15 апреля. Также сенегалец заплатит штраф.