Habib Nurmagomedovning futbolkasi $60 mingga sotildi
Amerikalik jangchi Dastin Pore o‘zining so‘nggi jangida kiygan kiyimlari, shuningdek, «Ultimate Fighting Championship»ning amaldagi chempioni Habib Nurmagomedovga tegishli  futbolkani «Ebay» elektron savdo maydoniga sotuvga qo‘ydi. U Habibning futbolkasini UFC 242dagi jangdan so‘ng olgandi.
Dastin Pore boshlang‘ich narxni 5 ming dollar etib belgilagandi, ammo u yakunda 60 200 AQSh dollariga sotildi. Elektron auksionda hammasi bo‘lib 125 bor pul tikildi. Bu haqda All Boxing xabar berdi.
Pore har bir jangidan keyin shunday to‘plamlarni sotadi va tushgan mablag‘ni xayriya uchun sarflaydi.
Avvalroq, Nurmagomedov ham Poredan olgan futbolkani sotib,  sportchining xayriya jamg‘armasiga 100 ming AQSh dollari o‘tkazib bergandi.

Футболка Хабиба Нурмагомедова продана за $60 тысяч
Американский боец Дастин Порье выставил на Ebay на продажу свои шорты, перчатки и футболку действующего чемпиона Ultimate Fighting Championship в лёгком весе Хабиба Нурмагомедова, которую он получил из рук россиянина, обменяв на свою, сразу после поединка на UFC 242.
Порье установил начальную цену в $5 тысяч, но в итоге комплект был продан за $60 200, что по текущему курсу составляет 3 859 885 рублей. Всего было сделано 125 ставок, сообщает All Boxing.
Порье продаёт такие комплекты после каждого боя, а вырученные деньги тратит на благотворительность.
Ранее Нурмагомедов продал футболку Порье и перечислил в его фонд $100 тысяч. Президент UFC Дана Уайт направил столько же.