O‘zbekistonlik mutaxassis Afg‘oniston terma jamoasi bosh murabbiyi bo‘ldi
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi terma jamoalar bo‘limi boshlig‘i lavozimida faoliyat yuritib kelgan Usmon Toshev qo‘shni mamlakat milliy jamoasi bosh murabbiyi sifatida ish boshladi.
Qayd etilishicha, tomonlar 1 yillik shartnoma imzolagan. Qobulda o‘tkazilgan matbuot anjumanida bu haqda e’lon qilingan.
59 yoshli Usmon Toshev futbolchilik faoliyati davomida «Nurafshon Buxoro», «Zarafshon», «Paxtakor», «Solnok» (Vengriya), «Keratsini» (Gretsiya) va O‘zbekiston milliy jamoasida faoliyat yuritgan bo‘lsa, murabbiy sifatida «Buxoro», «Nasaf» klublarini boshqargan, shuningdek, O‘zbekiston milliy jamoasida yordamchi murabbiy bo‘lib ishlagan bo‘lsa, 2018-2021 yillar davomida Tojikiston milliy jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritgan.

Узбекский специалист назначен главным тренером сборной Афганистана
Усмон Тошев, работавший руководителем отдела национальной сборной Ассоциации футбола Узбекистана, занял должность главного тренера сборной Афганистана. Об этом было объявлено на пресс-конференции, состоявшейся накануне в Кабуле.
По данным источника, стороны подписали контракт сроком на 1 год.
59-летний Усмон Тошев за свою футбольную карьеру работал в таких клубах, как «Нурафшон Бухоро», «Зарафшон», «Пахтакор», «Солнок» (Венгрия), «Керацини» (Греция) и сборной Узбекистана, а также в качестве тренера в «Бухоро», «Насафе». Работал помощником тренера сборной Узбекистана, главным тренером сборной Таджикистана в 2018-2021 годах.