Qudratillo Abduqahhorov IBF chempioni bilan jang qilish imkoniga ega bo‘ldi
Professional boksning yarim o‘rta (-66.68kg) vazn toifasida jang qiladigan vakilimiz Qudratillo Abduqahhorov (16-0, 9 KO) faoliyatidagi yana bir muhim bahsda g‘alabaga erishdi. IBF kamariga eng asosiy da’vogar bo‘lish uchun kechgan mazkur bahs yaponiyalik Keita Obaraga (20-4-1, 18 KO) qarshi kechdi. Bu haqida Milliy Olimpiya qo‘mitasi matbuot xizmati xabar berib o‘tdi.
12 raundga mo‘ljallangan mazkur bahs AQShning Filadelfiya shahrida bo‘lib o‘tdi. To‘liq davom etgan jangda hakamlarning barchasi bir ovozdan hamyurtimizning g‘alabasini tasdiqladilar (115-113, 118-110, 117-111).
Ushbu g‘alabadan keyin Abduqahhorov IBF reytingida birinchi o‘ringa ko‘tarilib oldi va kamar sohibi bilan jang qilish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Mutaxassislar fikricha, mazkur jang majburiy statusga ega bo‘lib, yaqin oylar ichida yurtdoshimiz yarim o‘rta vaznning IBF kamari uchun ringga ko‘tarilishi kutilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, IBF kamarining amaldagi chempioni AQSh vakili Errol Spens (25-0, 21 KO) sanaladi. Shuningdek, Qudratillo WBC yo‘nalishi reytingining uchinchi pog‘onasida turibdi.

Кудратилло Абдукаххоров выйдет на ринг за пояс IBF
Профессиональный боксер полусреднего веса (-66.68кг) Кудратилло Абдукаххоров одержал важную победу. Чтобы стать основным претендентом на пояс IBFбоксер Узбекистана поднялся на ринг против представителя Японии Кеита Обара Обарага (20-4-1, 18 КО), сообщает пресс-служба НОК.
Бой, рассчитанный на 12 раундов прошел в Филадельфии. По итогам судьи признали Абдукаххорова победителем(115-113, 118-110, 117-111).
После этой победы наш боксер поднялся на первое место в рейтинге IBF, и тем самым получил возможность провести бой против обладателя пояса. Специалисты отмечают, что бой несет обязательный статус. В ближайшие месяцы наш соотечественник поднимется на ринг за пояс IBF.
Напоминаем, действующим обладателем пояса является боксер США Эррол Спенс (25-0, 21 КО). Стоит также отметить, что Кудратилло в рейтинге WBC находится на 3-м месте.