Roy Jons shartiga ko‘nmasa, Tayson bilan jang qilmasligini aytdi
Amerikalik va rossiyalik bokschi Roy Jons Mayk Taysonga qarshi jang qilmasligi mumkinligini aytdi. Bu haqda «Daily Mail» xabar bergan.
Sportchi jangni 28-noyabrga qoldirgani uchun tadbir tashkilotchilarini tanqid qilgan. Jonsning so‘zlariga ko‘ra, Tayson bilan uchrashuvga tayyorgarlik ko‘rishi uchun boshqa loyihalarni rad etishiga to‘g‘ri kelgan. Jangning kechikishi esa uning moliyaviy yo‘qotishlarini ko‘paytirmasdan qolmaydi.
Shu munosabat bilan Jons tashkilotchilardan kompensatsiya talab qilmoqda. Amerikalik bokschi va uning vakillari aynan qancha pul xohlayotganini hali aniq aytishmadi. Bokschi xohlagan vaqtda jangdan bosh tortishi mumkinligini ta’kidlab o‘tgan xolos.
54 yoshli Taysonning Jons bilan ko‘rgazmali uchrashuvi haqidagi ma’lumotlar 21-iyulda paydo bo‘ldi. Dastlab jang 12-sentyabrga belgilangandi.
Tayson faqat hayriya musobaqalari uchun professional ringga qaytish xohishi borligini aprelning oxirida ma’lum qilgandi. Amerikalik bokschi 2005-yildan beri jang o‘tkazmagan. Uning hisobida 58 ta jang bor, 50 tasida g‘alaba qozongan.
51 yoshli Jonsning hisobida esa 66 ta g‘alaba bor (47 tasini nokaut bilan tugatgan). Bokschi oxirgi jangini 2018-yil kuzda o‘tkazgan. Professional ringda to‘qqiz marta mag‘lub bo‘lgan.

Рой Джонс пригрозил сняться с боя против Тайсона
Американский и российский боксер Рой Джонс-младший пригрозил отказаться от боя против соотечественника Майка Тайсона. Об этом сообщает Daily Mail.
Спортсмен раскритиковал организаторов поединка за решение перенести мероприятие на 28 ноября. По словам Джонса, из-за подготовки к встрече с Тайсоном он был вынужден отказаться от участия в других проектах, а задержка лишь увеличит его финансовые потери.
В связи с этим Джонс требует от организаторов компенсацию. Американец и его представители пока не решили, сколько конкретно хотят получить. Боксер отметил, что в любой момент готов отказаться от боя.
Информация о том, что 54-летний Тайсон собирается провести с Джонсом выставочный поединок, появилась 21 июля. Изначально бой назначили на 12 сентября.
О желании вернуться на профессиональный ринг ради благотворительных турниров Тайсон рассказал в конце апреля. Американец не проводил бои с 2005 года. На его счету 58 поединков, из них 50 он выиграл.
В послужном списке 51-летнего Джонса 66 побед (47 — нокаутом). Боксер, который последний бой провел осенью 2018 года, девять раз уступал на профессиональном ринге.