«Turon» klubi bosh murabbiyi va prezidenti jazolandi
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi Tartib-intizom qo‘mitasining yig‘ilishida «Turon» klubi murabbiyi Islombek Ismoilov «So‘g‘diyona» klubiga qarshi bahsdan keyingi rasmiy flesh-intervyu chog‘ida so‘kingan holda, etika normalarini buzganligi uchun 2 ta o‘yinga chetlatildi. U hakamlarning qing‘ir ishlari haqida gapirgandi.
Shuningdek, «Turon» klubi prezidenti Abduvahob Ahmadaliyevni mazkur bahsdan keyingi flesh-intervyu chog‘ida o‘z fikrlarini qo‘pol tarzda bildirgani uchun jarimaga tortish belgilandi.
Eslatib o‘tamiz, O‘FA holatni o‘rganib chiqib, bosh hakam Viktor Serazitdinovni hakamlik faoliyatidan nomuayyan muddatga chetlatgandi.

Главный тренер и президент ФК «Турон» наказаны
В ходе очередного заседания дисциплинарного комитета Ассоциации футбола Узбекистана было принято решение об отстранении главного тренера ферганского клуба «Турон» Исломбека Исмоилова на две игры за нарушение правил этики. Напомним, что он резко высказался о работе арбитра и коррупции в сфере футбола.
Как сообщили в пресс-службе АФУ, также был оштрафован президент клуба «Турон» Абдувахоб Ахмадалиев за грубые высказывания во время послематчевого флеш-интервью с клубом «Согдиана».
Отметим, что после резонансного видео тренера АФУ признала допущение грубых ошибок со стороны главного арбитра матча Виктора Серазитдинова и отстранила его от судейства на неопределенный срок.