Umid Ahmadjonov Shahram G‘iyosovga: «Mamlakatimizda senga teng keladigan raqib yo‘q»
Bugun, 1-may kuni Rio 2016 Olimpiya o‘yinlari kumush medali sohibi, jahon va Osiyo chempioni Shahram G‘iyosov Milliy olimpiya qo‘mitasiga tashrif buyurdi. Mashhur bokschimiz ushbu tashrifi davomida Umid Ahmadjonov qabulida bo‘ldi. Uchrashuv davomida MOQ rahbari Shahramni 2020-yili Tokioda bo‘lib o‘tadigan Olimpiya o‘yinlarida ko‘rmoqchi ekanligi haqida gapirdi.
«Shahram, seni bekorga okean ortiga, uzoq Amerikaga qo‘yib yuborganimiz yo‘q. Chunki, sen havaskor bokschi qo‘lga kiritishi mumkin bo‘lgan deyarli barcha sovrinni yuta olding. Bugungi kunda o‘z vazn toifangda yurtimizdagi eng kuchli bokschisan. Mamlakatimizda senga teng keladigan raqib yo‘q. Endi AQShda kuchli bokschilarga qarshi janglarda mahorat oshirib, 2020-yilgi Tokio Olimpiadasida terma jamoa safida bo‘lishing shart. Seni aynan shu niyatda u yerga qo‘yib yuborganmiz. Shuni bilgingki, Milliy olimpiya qo‘mitasi seni har tomonlama qo‘llab-quvvatlaydi. Jahonning eng yirik arenalarida zafar quchib, yurtimiz bayrog‘ini baland ko‘tarishing uchun barcha sharoitni yaratib beramiz», — dedi Umid Ahmadjonov.
O‘z navbatida Shahram G‘iyosov ushbu e’tibordan xursand ekanligi haqida gapirdi.
«Menga bildirilayotgan ishonchni oqlash uchun qo‘ldan kelganicha harakat qilaman. Sizning, qolaversa Milliy olimpiya qo‘mitasining ushbu e’tiboridan xursand bo‘ldim. O‘z natijalarim bilan O‘zbekiston bayrog‘ini yuqori ko‘tarishda, yurtimiz dovrug‘ini dunyoga tanitishda qo‘limdan kelgan barcha ishni qilaman», — dedi Shahram G‘iyosov.

Умид Ахмаджанов Шахраму Гиясову: «В нашей стране нет соперника, равного тебе»
Сегодня, 1 мая, обладатель серебряного медаля олимпийских игр в Рио 2016, чемпион мира и Азии - Шахрам Гиясов посетил Национальный олимпийский комитет. Во время своего посещения, наш знаменитый боксёр был на приёме у Умида Ахмаджанова. Во время встречи, руководитель НОК сказал что хочет видеть Шахрама в олимпийских играх в Токио, которые пройдут в 2020 году.
«Шахрам, мы не зря отпустили тебя за океан, в далёкую Америку. Потому что ты смог выиграть все награды, о которых бы мог мечтать любой боксёр. В сегодняшний день, ты самый лучший боксёр в своей весовой категории. В нашей стране нет соперника, который мог бы сравниться с тобой. Теперь, увеличив свои способности при борьбе с сильными боксёрами в США, ты должен быть в ряду отборочной команды олимпийских игр Токио в 2020 году. Именно с этой целью мы отправили тебя туда. Знай, что Национальный олимпийских комитет будет всегда и во всём тебя поддерживать. Мы создадим все условия, чтобы ты одержал победу на самых великих аренах мира и поднял ввысь флаг нашей страны»,- сказал Умид Ахмаджонов.
В свою очередь, Шахрам Гиясов заявил, что рад от такого внимания.
«Я буду стараться изо всех сил, чтобы оправдать оказанную мне надежду. Я обрадовался данным мне вниманием с вашей стороны, а также со стороны Национального олимпийского комитета. Я сделаю всё, что в моих руках, чтобы своими результатами поднять вверх флаг нашей страны, и показать её славу всему миру»,- сказал Шахрам Гиясов.