«Ucell» bilan hayot sifati har yerda mavjud va barchaga foydali
ICTEXPO 2019 ko‘rgazmasidan bir muncha vaqt oldin Buxoro viloyatining G‘ijduvon tumanida («Ucell» savdo belgisi ostida) «COSCOM» MChJ Bosh direktor v.b. Vladimir Kravchenko abonentlar bilan suhbati aks etgan video tasvirni ijtimoiy tarmoqlarda iliqlik bilan qabul qilishdi.
Shu sababli, «Ucell» ko‘rgazma peshtaxtasida ko‘rgazmaga tashrif buyurganlar Vladimir Vladimirovichni tanib, unga to‘g‘ridan-to‘g‘ri savol berish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Kompaniya rahbari katta mamnuniyat bilan sof o‘zbek tilida muloqotda bo‘lishi allaqachon bizning abonentlarni zarracha ham ajablantirmay qo‘ydi.
Davlat rahbarining ko‘rsatmalarini amalda bajarish maqsadida, «Ucell» rahbariyati Kompaniya abonentlari bilan muloqotda bo‘lib, ist’molchilarning talab va istaklarini o‘rganib chiqish uchun doimiy ravishda viloyatlarga chiqib turadi.
Bu esa oddiy holat bo‘lib qoldi.
Shu kunlarda bu kabi uchrashuv Farg‘ona vodiysida bo‘lib o‘tdi. Kompaniya vakillari Farg‘ona viloyatining Quva tumaniga va Andijon viloyatining Qo‘rg‘ontepa tumaniga tashrif buyurishdi.
Quva tumanining «Akbarobod» qishloq fuqarolar yig‘inidan kelgan «Ucell» abonenti kompaniya rahbariyatining Qo‘qonga qilgan tashrifi chog‘ida ular bilan tanishgani haqida so‘zlab berdi. Ular ham Buxoroda bo‘lib o‘tgan uchrashuv haqidagi video tasvirni ko‘rishgan, shundan so‘ng Kompaniya rahbarining sahifasini ijtimoiy tarmoqlarda topib, taklifnoma ko‘rinishidagi xat yozishgan.
«Ucell-Farg‘ona» mintaqaviy bo‘limining rahbari Ikrom Burxonov boshchiligidagi Kompaniyaning bir guruh xodimlari Quvaga tarshrif buyurishdi.
Mutaxassislar muammoni joyida o‘rganib chiqib, uni hal qilish yo‘lini topishdi. Aholi punktining uyali aloqa tizimini texnik jihatdan zamonaviylashtirish «Ucell»ning 2020-yil rejalariga kiritildi.
Andijon viloyatining Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Ucell»ning sodiq mijozlari soni «Ucell-Andijon» mintaqaviy bo‘limining rahbari Baxtiyorjon Turdiyev hamda hamkasblarining tarshrifidan keyin sezilarli darajada oshdi. Ular abonentlarning 4G aloqasini sozlash ishlarini amalga oshirish borasida yozgan murojaatiga javoban «Navro‘z» qishloq fuqarolar yig‘iniga tashrif buyurishdi.
Endi Qo‘rg‘ontepada ikkita 4G antennalari o‘rnatilgan va uchrashuvda tuman aholisi ta’kidlaganidek, «endi telefonlarimizda soniyasiga 10 Mb tezlik ko‘rsatmoqda». Kompaniyaga yo‘llagan xat muallifi Nodirbek Ganiyevning aytishicha: «Men o‘zim kompaniyaning sodiq va xolis abonentlaridanman va barcha tanishlarim va yaqinlarimga faqat «Ucell» aloqasidan foydalanishini aytaman».
Prezidentimiz axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari tizimida amalga oshirilayotgan ishlarning tahlili, sohani jadal ravishda rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlarni aniqlashga bag‘ishlangan majlisda «Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari barcha sohalarni jadal rivojlantirishga yordam beradi va insonlar uchun qulayliklar yaratadi» deb ta’kidlab o‘tganlar.
Biz «Ucell» kompaniyasi tomonidan joriy etilayotgan zamonaviy texnologiyalar yordamida hayotning eng sifatli tarafi har yerda har bir inson uchun mavjud bo‘lib, foyda keltirishiga intilamiz.

С Ucell лучшее качество жизни доступно повсеместно, полезно каждому
Незадолго до выставки ITCEXPO 2019 в социальных сетях тепло восприняли видеоролик из Гиждуванского района Бухары, в котором, Владимир Кравченко, и.о. генерального директора ООО «COSCOM» (торговая марка Ucell) общался с абонентами. Поэтому на стенде Ucell посетители выставки узнавали Владимира Владимировича и пользовались возможностью задать вопрос напрямую. Наших абонентов уже нисколько не удивляет факт, что руководитель Компании охотно идёт на контакт и общается на чистом узбекском языке.
В целях практического исполнения поручений главы государства, топ-менеджмент Ucell регулярно выезжает в регионы для общения с абонентами Компании, изучения потребностей и пожеланий потребителей.
Это уже норма.
На днях такие встречи прошли в Ферганской долине. Представители Компании выезжали в Кувинский район Ферганской области и в Кургантепинский район Андижанской области.
Абонент Ucell из сельского схода граждан «Акбаробод» Кувинского района рассказал, что знаком с руководством Компании по их визиту в Коканд. Они тоже увидели видеоролик о встречах в Бухаре, затем нашли профиль руководителя Компании в социальной сети и написали письмо-приглашение.
В Куву приехала группа сотрудников Компании во главе с Икромом Бурхоновым, руководителем регионального отделения Ucell-Farg’ona.
Специалисты на месте изучили проблему и определили пути её решения. Техническая модернизация сотовой связи населённого пункта внесена в планы Ucell на 2020 год.,
Число лояльных клиентов Ucell в Кургантепинском районе Андижанской области заметно возросло после визита Бахтиёржона Турдиева, руководителя регионального отделения Ucell-Andijon и его коллег. Они приехали в сельский сход граждан «Наврўз» в ответ на обращение абонентов о наладке работы связи 4G.
Теперь в Кургантепа установлены две антенны 4G и, как сказали жители района на встрече «теперь у нас телефон показывает скорость 10 мб/с». Автор письма в Компанию Нодирбек Ганиев сказал: «Я сам лояльный абонент Компании и скажу всем своим знакомым и близким, чтобы пользовались связью только от Ucell».
На совещании, посвященном анализу проводимой работы в системе информационных технологий и коммуникаций, определению дополнительных мер по ускоренному развитию сферы Президент страны отмечал, что «Информационные технологии и коммуникации способствуют ускоренному развитию всех сфер, создают удобства для людей».
Мы стремимся к тому, чтобы с помощью современных технологий, внедряемых Компанией Ucell лучшее качество жизни, было доступно повсеместно и полезно каждому.