Ucell kompaniyasi EMBRAS 2020 ish beruvchilar brendi sohasida yetakchi bo‘ldi (video)
Hyatt Regency Tashkent mehmonxonasida «Central Asia Employer Brand Award» — EMBRAS 2020 mukofotining yillik eng yaxshi loyihalarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
«COSCOM» MChJ (Ucell savdo belgisi) «Biznes natija» va «Ish beruvchining imiji» nominatsiyalarida yetakchi o‘rinlarni egalladi.
Employer Brand Award — bu MDH, Evropa va Markaziy Osiyodagi eng yaxshi ish beruvchilarning ob’yektiv reytingidir. Sammit samarali fikr almashish uchun platforma bo‘lib, Yevropa va Osiyodan kelgan jahon miqyosidagi mutaxassislari o‘zlarining tajribalari va bilimlarini kadrlar menejmenti va rivojlanishidagi ilg‘or tajribalar va holatlar haqida o‘rtoqlashadilar.
Ucell «Biznes natija» nominatsiyasida birinchi o‘rinni va «Ish beruvchining imiji» nominatsiyasida uchinchi o‘rinni egalladi.
«Biznes natija» nominatsiyasida «Ucell-Upgrade» loyihasi — Call-markazning ish faoliyatini yaxshilash uchun motivatsion dastur uchun mukofot taqdim etildi. «Ucell-Upgrade» ulkan maqsadlarga erishishga va abonentlar uchun axborot-ma’lumot xizmatlarining sifatini oshirishga imkon berdi. Loyiha xalqaro HR mutaxassislari tomonidan yuqori baholandi va birinchi o‘rinni egalladi.
«Ish beruvchining imiji» nominatsiyasidagi mukofotni «Ucell — Transformatsiya» loyihasi oldi, uning vazifasi ish beruvchi — davlat kompaniyasining ijobiy imijini saqlash edi. Raqobatbardosh ish haqi, korporativ madaniyat, xodimlarning malakasini oshirish va ularga g‘amxo‘rlik qilish Kompaniyaning muhim tamoyillari hisoblanadi.
Maksim Domaxin, «COSCOM» MChJ xodimlarni boshqarish departamentining direktori v.b.:
– «COSCOM» MChJ (Ucell savdo belgisi) abonentlar soni bo‘yicha O‘zbekistonning uyali aloqa bozorida yetakchi, telekommunikatsiya sohasidagi yirik ish beruvchi va mamlakatdagi eng yirik soliq to‘lovchilaridan biri hisoblanadi. Biz g‘alaba qozonishga umid qilgandik, lekin birdaniga ikkita nominatsiya bo‘yicha g‘alaba biz uchun yoqimli syurpriz bo‘ldi. Butun infratuzilmaning ishi, avvalambor, xodimlarga bog‘liq. Bugun bizning loyihalarimiz mukofotning xalqaro hakamlar hay’ati tomonidan yuqori baholandi. Ucell bu bilan to‘xtab qolmaydi. Kompaniya o‘z xodimlarining mehnat sharoitlarini yaxshilashni davom ettiradi va Kompaniyaning har bir mutaxassisining kasbiy yuksalishini ta’minlaydi.
Ucell har doim ichki korporativ madaniyat haqida qayg‘uradi, rivojlanish va o‘qitish, lavozim yuksalishlar, xodimlarning ijtimoiy himoyasi, ishchilarni rag‘batlantirish va jalb qilishda muhim rol o‘ynaydi. 2020 yilda xodimlar o‘rtasida o‘tkazilgan so‘rov natijalariga ko‘ra, xodimlarning qoniqish darajasining umumiy foizi 94 foizni tashkil etdi. Kompaniya uchun mukofotni qo‘lga kiritish birlashgan jamoa sifatida oldinga siljish uchun qo‘shimcha rag‘batdir.

Ucell – лидер в области бренда работодателя EMBRAS 2020 (видео)
В отеле Hyatt Regency Tashkent состоялась ежегодная церемония награждения лучших проектов в области бренда работодателя Central Asia Employer Brand Award - EMBRAS 2020. ООО «COSCOM» (торговая марка Ucell) заняло лидирующие места в номинациях «Бизнес-результат» и «Имидж работодателя».
Премия Employer Brand Award — это объективный рейтинг лучших работодателей стран СНГ, Европы и Центральной Азии. Саммит стал платформой эффективного обмена мнениями, где эксперты мирового уровня стран Европы и Азии делятся опытом и знаниями о лучших практиках и кейсах в управлении и развитии персонала.
Компания Ucell заняла первое место в номинации «Бизнес-результат» и третье место в номинации «Имидж работодателя».
В номинации «Бизнес-результат» награда была представлена за проект «Ucell-Upgrade» – мотивационная программа для улучшения бизнес-показателей работы Call-центра. «Ucell-Upgrade» позволил достичь амбициозных целей и улучшить качество информационно-справочного обслуживания абонентов. Проект был по достоинству оценён международными экспертами в области HR и занял первое место.
Награду в номинации «Имидж работодателя» получил проект «Ucell – Трансформация», задачей которого было поддержание положительного имиджа работодателя - государственной Компании. Конкурентоспособная оплата труда, корпоративная культура, профессиональное развитие и забота о сотрудниках являются важными принципами Компании.
Максим Домахин, и.о. директора департамента по управлению персоналом ООО «COSCOM»:
– ООО «Coscom» (торговая марка Ucell) – лидер на рынке сотовой связи Узбекистана по числу абонентов, крупный работодатель в телекоммуникационной отрасли и один из крупнейших налогоплательщиков страны. Мы рассчитывали на победу, и но победа сразу в двух номинациях стала для нас приятным сюрпризом. Работа всей инфраструктуры, прежде всего, зависит от сотрудников. Сегодня наши проекты были оценены по достоинству международным жюри премии. Ucell не останавливается на достигнутом. Компания и дальше будет продолжать улучшать условия труда сотрудников и обеспечивать профессиональный рост каждого специалиста Компании.
Ucell всегда заботится о внутренней корпоративной культуре, отводя важную роль развитию и обучению, карьерному росту, социальной защите работников, мотивации и вовлеченности сотрудников. По результатам опроса работников в 2020 году общий процент уровня удовлетворенности персонала составил 94%. Победа в премии для Компании – дополнительный стимул двигаться вперёд единой командой.