Ucell O‘zbekistonning ko‘pmillatli xalqini mamlakatning eng asosiy bayrami bilan tabriklaydi!
2018-yilning dekabrida mulkdorning almashinuvidan buyon o‘tgan davr mobaynida, jamoa bir qator ijobiy natijalarga erishdi. 2019-yilning birinchi yarmida, o‘tgan yilning mos davriga nisbatan pozitiv trendlar kuzatildi.
- SIM-kartalar savdosi 14,3 foizga o‘sdi.
- Abonentlar bazasi 8 foizga oshdi va bugungi kunda 7,6 mln abonentni tashkil etmoqda.
- Abonentlardan daromad 2 foizga o‘sdi.
Abonentlar uchun maqbul sharoitlar yaratish maqsadida beshta yangi tarif rejasi ishga tushirildi. Barcha segmentlarga mansub: bola yoshidagi abonentlar uchun, internetdan faol foydalanuvchi abonentlar uchun, shuningdek, ko‘proq muloqotni xush ko‘ruvchi abonentlar uchun yigirmadan ortiq xizmat va aksiyalar joriy etildi.
Taqdim etilayotgan xizmatlar va tarif rejalarining iste’molga oid xususiyatlari yaxshilanishi iste’molning ortishiga olib keldi: ovozli trafik 2019-yilning birinchi yarmida 2018-yilgisiga nisbatan 20 foizga o‘sdi, internetdan foydalanish esa ikki karradan ziyodroqqa oshdi.
Kompaniya jamoasi Mustaqillikning 28 yilligini yangi ishlanmalar va xizmatlar bilan kutib olmoqda. Ayni damda Ucell kompaniyasi mutaxassislari abonentlarga O‘zbekiston uyali aloqa bozori uchun yangi bo‘lgan imkoniyatlarni taqdim etish ustida faol ish olib borishmoqda. Tez kunlarda, yillik ICTEXPO 2019 axborot texnologiyalari Milliy ko‘rgazmasi doirasida Kompaniya axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari sohasidagi navbatdagi yangiliklarini namoyish qiladi.

Ucell поздравляет многонациональный народ Узбекистана с самым главным праздником страны!
ООО COSCOM (торговая марка Ucell) впервые встречает День Независимости в качестве государственного предприятия.
За период, минувший со времени смены собственника в декабре 2018 года, коллективу удалось добиться ряда положительных результатов. В первом полугодии 2019 года, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года наблюдаются позитивные тренды.
- Продажи SIM-карт выросли на 14,3%.
- Абонентская база выросла на 8% и на сегодня составляет 7,6 млн абонентов.
- На 2%, выросла выручка от абонентов.
Для создания благоприятных условий для абонентов были запущены пять новых тарифных планов. Запущено более двух десятков услуг и акций для абонентов всех сегментов: для абонентов детского возраста, для абонентов активных пользователей интернет, для абонентов которые предпочитают больше общения.
Улучшение потребительских свойств представляемых услуг и тарифных планов, привело к увеличению потребления: голосовой трафик в первом полугодии 2019 по сравнению с 2018 вырос на 20%, а пользование интернет в более чем в два раза.
Коллектив Компании встречает 28 годовщину Независимости новыми разработками и услугами. В настоящее время специалисты Компании Ucell, активно работают над предоставлением новых возможностей для абонентов, которые приятно их удивят. В скором времени, в рамках проведения ежегодной выставки ICTExpo Компания представит очередные новшества.