«UZMOBILE»ga bir yilda 3 millionga yaqin yangi abonent ulandi
«Versal» restoranida «O‘zbektelekom» AK «O‘zMobayl» filiali rahbariyatining Toshkent shahri hamda Toshkent viloyatidagi dilerlik tashkilotlari rahbarlari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv davomida filial rahbariyati o‘tgan yil yakunlarini sarhisob qildi va hamkorlari bilan kelgusidagi rejalarini o‘rtoqlashdi.
Majlis kun tartibi quyidagi masalalardan iborat bo‘ldi:
- 2019-yilda yo‘lga qo‘yilgan loyihalar;
- 2019-yilda dilerlar tarmog‘ining o‘sish dinamikasi;
- Asosiy ko‘rsatkichlar dinamikasi.
- Yangi loyihalar
Uchrashuv samimiy va tantanali muhitda bo‘lib o‘tdi. Dilerlik tashkilotlari rahbarlari uchun 2019 yilning barcha muhim lahzalari, shuningdek, Milliy operator va Agentlar o‘rtasidagi o‘zaro aloqalarni rivojlantirish bo‘yicha keyingi rejalari aks ettirilgan taqdimot namoyish etildi.
Bugungi kunda UZMOBILE bilan hamkorlik qiladigan agentlar soni 245 ta tashkilotni tashkil etadi va 2019-yilda dilerlik punktlarining umumiy soni 1559 punktga yetdi.
Ta’kidlanishicha, 2019-yil «O‘zbektelekom» AKning «O‘zMobayl» filiali uchun asosan agentlar bilan yaxshi yo‘lga qo‘yilgan ishlar hamda ularning hamkorlikka mas’uliyatli munosabati sababli juda omadli yil bo‘ldi. Yilning asosiy natijasi sifatida 2019-yilning so‘ngiga kelib UZMOBILE faol abonentlari soni 5 milliondan oshdi, o‘tgan yil davomida esa 3 millionga yaqin yangi abonent ulandi, deb hisoblash mumkin.
Uchrashuv yakunida eng faol va sodiq agentlarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi va ularga esdalik sovg‘alari hamda faxriy yorliqlar taqdim etildi.
«2019-yil biz uchun ham va UZMOBILE uchun ham qiziqarli va kashfiyot yil bo‘ldi. Biz bunday natijalarga erishamiz deb o‘ylamaganligimizni tan olamiz. Men bozorda bir necha yildan beri ishlab kelmoqdaman va ko‘plab yangi mijozlar UZMOBILEni tanlayotganlaridan xursandman, — deydi «MYFI MOBILE» xususiy korxonasining direktori Rustam Shukurlayev. — Biz uchun operatorning dilerlik bo‘limida ishlash uchun o‘zaro qulay shart-sharoitlarni yaratdi. Biz yaxshi va barqaror foyda olmoqdamiz, eng muhimi – UZMOBILE tomonidan abonentlarni jalb qilish uchun amalga oshirilayotgan yangi tarif rejalari va aksiyalari hammada aynan shu operatorga ulanish, shu bilan birga, eng qimmat tarifga ham ulanish istagini uyg‘otadi. Biz UZMOBILE bilan ishlashdan mamnunmiz».
«O‘tgan yili dilerlarning birinchi yig‘ilishida kompaniyaning ulkan rejalari haqida gapirilganda, biz 90 foizga shubha qilgan edik. Ammo, UZMOBILE bozorda shunday qiziqarli rejalarni, qulay internet-to‘plamlarni taklif qildi, juda ko‘p aksiyalarni, masalan, chiroyli raqamlarni taklif qildi va mijozlar ushbu operatorga katta qiziqish bilan ulana boshladilar, — deydi «WINLINE» MChJ direktori Samandar Sodiqov. —Abonentlar aloqa sifatini qadrlashlari juda muhimdir! Biz abonentlarni ushbu kompaniyaga ulashdan aslo uyalmaymiz. Men, ayniqsa, UZMOBILE dilerlik kompaniyasi faoliyatini alohida qayd etmoqchiman. Biz nafaqat ular uchun agentlar yoki dilerlarmiz, balki ularning fikrlari tinglanadigan va qo‘llab-quvvatlanadigan haqiqiy hamkorlarimiz. Ishonchim komilki, 2020-yil ham muvaffaqiyatli yil bo‘ladi».
Eng faol va sodiq agentlarni taqdirlash marosimidan so‘ng, filial rahbariyati va dilerlik kompaniyalari rahbarlari o‘rtasida kelgusida ishlash va biznesni rivojlantirishdagi barcha masalalar bo‘yicha keng va mulohazali suhbat bo‘lib o‘tdi. Shuningdek, UZMOBILE filiali vakillari hozirda xizmat ko‘rsatishni yaxshilaydigan hamda filial va hamkorlar o‘rtasidagi o‘zaro munosabatlarni soddalashtiradigan innovatsion raqamli vositalarni joriy etish yo‘lida keng ko‘lamli ishlar olib bormoqda.
«O‘zMobayl» filiali rahbarlarining dilerlik tashkilotlari rahbarlari bilan xuddi shunday uchrashuvlari O‘zbekistonning barcha viloyatlarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

UZMOBILE провел встречу с руководителями дилерских организаций Ташкента и Ташкентской области
6 февраля 2020 года в ресторане «Версаль» состоялась встреча руководителей дилерских организаций г.Ташкента и Ташкентской с руководством филиала «УзМобайл» АК «Узбектелком», в ходе которой руководство филиала подвело итоги прошедшего года и поделилось дальнейшими планами по сотрудничеству с своими партнерами.
В собрании принимали участие заместитель директора филиала «УзМобайл» АК «Узбектелеком» Исламов Жавлон Расулович, начальник службы по работе с торговыми точками Балтабаев Рустам Турсунович и другие сотрудники филиала, отвечающие за работу с партнерами.
Повестка дня собрания включала в себя вопросы:
- Запущенных за 2019 года проектов;
- Динамики роста дилерской сети за 2019 год;
- Динамики ключевых показателей;
- Новые проекты
Встреча проходила в теплой, торжественной обстановке. Для руководителей дилерских организаций была проведена презентация, в которой были продемонстрированы все ключевые моменты 2019 года, а также дальнейшие планы развития взаимодействия Национального оператора с Агентами. Так, на сегодняшний день число агентов, сотрудничающих с UZMOBILE составляет 245 организаций, а общее количество дилерских точек за 2019 достигло 1559 пунктов.
Отмечалось, что 2019 год стал для филиала «УзМобайл» АК «Узбектелеком» очень результативным во многом благодаря налаженной работе с агентами и их ответственному подходу к партнерству. Главным итогом года можно считать то, что количество активных абонентов UZMOBILE на конец 2019 года превысило 5 миллионов, а в течение прошлого года подключилось около 3 миллионов новых абонентов.
В завершение встречи, была проведена церемония награждения самых активных и лояльных Агентов, которым были вручены памятные подарки и грамоты.
«2019 год для нас и для UZMIBILE был самым интересным и прорывным. Мы признаться не думали, что достигнем таких результатов. Я работаю на рынке не первый год и очень рад, что большинство новых клиентов выбирают именно UZMOBILE. - рассказывает Шукурлаев Рустам Хайруллаевич, директор ЧП «MYFI MOBILE» - Для нас дилерский отдел оператора создал взаимовыгодные условия для работы. Мы получаем хорошую и стабильную прибыль, а главное - новые тарифные планы и акции по привлечению абонентов, разработанные UZMOBILE, привели к тому, что все хотят подключиться именно к этому оператору и, причём, на достаточно дорогих тарифных планах. Мы рады работать с UZMOBILE».
«В прошлом году, когда нам на первом дилерском собрании сказали об амбициозных планах компании, мы на 90% сомневались. Но UZMOBILE предложил на рынке такие интересные планы, такие удобные большие Интернет пакеты и провёл столько акций , например, с красивыми номерами, что клиенты с большим удовольствием стали подключаться именно к этому оператору- рассказывает Содиков Самандар Содик угли, директор ООО «WINLINE» - Немаловажно и то, что абоненты оценили качество связи! Нам не стыдно подключать абонентов к этой компании. Особенно хотел бы отметить работу дилерского отдела UZMOBILE. Мы для них не просто агенты или дилеры, а настоящие партнеры, мнение которых выслушивают и поддерживают. Уверен, что и 2020 год будет таким же успешным».
После церемонии награждения самых активных и лояльных Агентов, состоялся обстоятельный и детальный диалог руководства филиала с руководителями дилерских компаний по всем кругу вопросов дальнейшей работы и развития бизнеса. Также, представители филиала UZMOBILE сейчас на пути внедрения инновационных, диджитал-инструментов, которые способствуют улучшению сервиса в торговых точках и, соответственно, упростят процессы взаимодействия филиала с партнерами.
Такие же встречи руководителей филиала «УзМобайл» с руководителями дилерских организаций намечено провести во всех регионах Узбекистана.