Toshkentda robototexnika bo‘yicha birinchi shahar bellashuv bo‘lib o‘tadi
Ertaga, 29-may kuni Toshkentda robototexnika bo‘yicha birinchi «Tashkent Robo Challenge» shahar musobaqalari bo‘lib o‘tadi. Bu haqda «Spot» xabar berdi.
Tadbirda «Robokidz Education», «Sehriyo», «Erudit», «Wunderkind», «Intellect» kabi ta’lim markazlari va xususiy maktablar o‘quvchilari hamda «Evis» va «Smart Kids 94» o‘quv markazlari jamoalari ishtirok etadi.
Jami ishtirokchilar soni 72 nafarga teng. Har bitta jamoa ikki kishidan iborat bo‘ladi. Unda 10—14 yosh oralig‘idagi o‘g‘il-qizlar ishtirok etishi mumkin.
«Musobaqalarning maqsadi yoshlarning innovatsiyalar, sport va ta’lim robototexnikasiga qiziqishini oshirish hamda mintaqada muhandislik kasblarini rivojlantirish», — deya ma’lum qilishdi Robokidz kompaniyasida.

В Ташкенте пройдут первые городские соревнования по робототехнике
29 мая в Ташкенте пройдут первые городские соревнования по робототехнике «Tashkent Robo Challenge», сообщает «Spot».
В мероприятии примут участие школьники и ученики образовательных центров и частных школ: Robokidz Education, школы Сехрие, Эрудит, Wunderkind, Intellect и команды от учебных центров: Evis и Smart Kids 94.
Общее количество участников 72. В каждой команде по 2 человека. Возраст участников: 10−14 лет.
«Целью соревнований является повышение интереса молодежи к инновациям, спортивной и образовательной робототехнике, и развитие инженерных профессий в регионе», — сообщили в компании.
Тип соревнования: кегельринг. В данном состязании, участникам необходимо будет подготовить автономного робота, способного выталкивать кегли за пределы ринга.