100 ta haydovchini timsohlarga yem qilgan shifokor politsiyadan ham qochib ketdi
A’zolar savdosi, o‘g‘rilik va qotillik uchun umrbod qamoq jazosini o‘tayotgan hindistonlik shifokor ta’til paytida juftakni rostladi. Bu haqda «Daily Star» xabar berdi.
62 yoshli Devendra Kumar Sharmaga mahalliy OAV «Doktor o‘lim» deb laqab qo‘ygan. 2002 va 2004-yillar orasida u 100 dan ortiq taksi va yuk mashinasi haydovchilarini o‘g‘irlab ketgan, ularning transport vositalarini sotib yuborgan, jasadlarini esa timsohlar bijg‘ib yotgan daryoga uloqtirgan. 16 yil panjara ortida o‘tirgandan so‘ng ta’tilga chiqqan, biroq uyiga yetar-yetmas g‘oyib bo‘lgan. Politsiya yarim yildan keyingina uni yana qo‘lga olishga muvaffaq bo‘ldi.
2004-yilda shifokor umrbod qamoq jazosiga hukm qilingan. Huquqni muhofaza qilish organlari xodimlari uning oltita qotillikda aybdorligini aniqlashga muvaffaq bo‘lishgan, biroq uning o‘zi ko‘plab jinoyatlarini tan olgan. O‘sha paytlarda OAVning ma’lum qilishiga qaraganda, u Hindistonning turli shtatlarida qariyb 100 kishini o‘ldirib yuborgan.
Qotilliklardan tashqari, Sharma noqonuniy operatsiyalarda ham ayblangan. U boshqa shifokorlar bilan birgalikda buyrak savdosi bilan ham shug‘ullangan. Tergov natijalariga ko‘ra, jinoyatchilar jami 125 ta ana shunday operatsiyani amalga oshirishgan.

Врач скормил 100 водителей крокодилам и сбежал от полиции
Индийский врач, который отбывал пожизненное наказание в тюрьме за торговлю органами, убийства и кражи, сбежал во время отпуска. Об этом сообщает Daily Star.
62-летний Девендра Кумар Шарма получил в местных СМИ прозвище «Доктор Смерть». В период между 2002 и 2004 годами он похитил более 100 водителей грузовиков и такси, продал их транспорт, а сами тела скинул в реку, где водились крокодилы. Пробыв за решеткой 16 лет, он получил отпуск, однако сбежал, не доехав до дома. Полиции удалось поймать его лишь спустя полгода.
В 2004 году мужчину приговорили к пожизненному сроку. Правоохранителям удалось установить его вину в шести убийствах, однако он признался еще во множестве преступлений. По данным СМИ того периода, которые приводит полиция, всего он убил около 100 человек в разных штатах Индии.
Кроме убийств, Шарму обвиняли также в незаконных операциях. Он с другими врачами занимался продажей почек. Всего, по данным следствия, преступники провели порядка 125 таких операций.