Axlat xaltada qoldirilgan pullar
Avstriya fuqarosi pulga liq to‘la axlat xaltani politsiyaga topshirdi. Keyinchalik ma’lum bo‘lishicha, xaltada 16 ming yevro bo‘lgan, deb yozadi Avstriyaning «Kronen Zeitung» nashri.
Xabarlarga ko‘ra, axlat xaltani Yuqori Avstriya federal yeri Fyoklabruk okrugida istiqomat qiluvchi 26 yoshli ayol topib olgan. Xalta qoldirilgan joyning yonidan o‘tib ketayotganda ayol kimdir axlatni joyiga tashlamabdi, deb yoniga borgan. Lekin yaxshilab qarasa, ichi qog‘oz pul va tangalarga liq to‘la ekan.
Shundan so‘ng u darhol politsiya mahkamasiga borib, topilma haqida xabar bergan. Aniqlanishicha, pul 28 yoshli yigitga tegishli ekan. U qo‘lidagi xaltani bexosdan yo‘l chetida qoldirib ketgan. Puli yo‘qolganini bilgan zahoti politsiyaga murojaat qilgan. Pul egasiga qaytarildi.

Жительница Австрии сдала в полицию найденный пакет с 16 тысячами евро
Жительница Австрии нашла и сдала в полицию полный денег мусорный пакет, в общей сложности в нем было около 16 тысяч евро, пишет австрийское издание Kronen Zeitung.
Сообщается, что мусорный пакет нашла 26-летняя жительница округа Фёклабрук в федеральной земле Верхняя Австрия. Проезжая мимо места, где был оставлен пакет, женщина подумала, что кто-то оставил у дороги мусор, однако обнаружила, что пакет полон купюр и монет.
После этого она незамедлительно отправилась в полицию и сообщила о своей находке. Как выяснилось позднее, деньги принадлежали 28-летнему мужчине, который случайно оставил пакет на дороге и обратился в полицию после того, как заметил пропажу. Полиция вернула деньги владельцу.