Egizaklarga turmushga chiqqan egizaklar bir vaqtda homilador bo‘lishdi
AQShda egizak aka-ukalarga turmushga chiqqan egizak opa-singillar bir vaqtda homilador bo‘lishganini instagram orqali xabar berishdi.
Opa-singil Brittani va Briana Dian va ularning turmush o‘rtoqlari aka-uka Josh va Jeremi Seylers bir-biriga o‘xshash egizaklar hisoblanadi. Shu bois ularning farzandlari ham genetik jihatdan bir-biriga juda yaqin qarindosh bo‘lishadi.
To‘rtalasi ham 2017-yil Tvinsberg shahrida bo‘lib o‘tgan egizaklar festivalida tanishib qolishgan. Bu shaharning nomi ingliz tilidan tarjima qilinganda «egizaklar shahri» degan ma’noni anglatadi. Tanishganlaridan so‘ng yarim yil o‘tgach egizaklar unashtirilganliklarini e’lon qilishdi: aka-uka egizaklar bir vaqtning o‘zida opa-singil egizaklarga bir xil nikoh uzugini sovg‘a qilib, ularning qo‘lini so‘rashdi. 2018-yilda esa ularning to‘ylari bo‘lib o‘tdi. O‘shandan buyon ikkala oila ham Virjiniya shtatida bitta uyda yashab kelishmoqda.

Вышедшие замуж за близнецов близнецы забеременели одновременно
В США сестры-близнецы, вышедшие замуж за братьев-близнецов, сообщили в инстаграме, что забеременели одновременно.
Сестры Бриттани и Бриана Диан и их мужья братья Джош и Джереми Сейлерс — идентичные близнецы, поэтому генетически их дети буду одновременно родными и двоюродными братьями или сестрами.
Все четверо познакомились в 2017 году на фестивале близнецов в городе Твинсберге, название которого переводится как «город близнецов». Через полгода после знакомства пары объявили о помолвке: братья одновременно сделали предложения своим девушкам, подарив одинаковые кольца, а в 2018 состоялась свадьба. С тех пор обе семьи живут в общем доме в штате Вирджиния.