Indoneziyada maktab o‘quvchilari bo‘lgan avtobus jarlikka quladi
Yava orolida maktab o‘quvchilari bo‘lgan avtobus daraga qulab tushdi, natijada 27 nafardan ortiq odam halok bo‘ldi, deya xabar bermoqda «NewTimes.kz» AA dw.com ga tayanib.
Voqea sodir bo‘lgan paytda avtobusda 66 kishi, jumladan, kichik va o‘rta sinf o‘quvchilari, ularning ota-onalari va o‘qituvchilari bo‘lgan.
Qutqaruv guruhi vakilining so‘zlariga ko‘ra, avtobus haydovchisi noma’lum sababga ko‘ra boshqaruvni yo‘qotgan.
Jabrlanganlar shu yaqin atrofdagi shifoxonaga yetkazilgan. Qurbonlarning yoshi haqida ma’lumot yo‘q, ammo o‘quvchilar islom maktabida tahsil olganliklari haqida xabar berilgan.

Школьный автобус в Индонезии сорвался в обрыв, погибли 27 человек
На острове Ява автобус со школьниками сорвался в ущелье, в результате чего погибло более 27 человек, передает ИА «NewTimes.kz» со ссылкой на dw.com.
На момент аварии в автобусе находились 66 человек, среди них ученики младшей и средней школы, их родители и учителя.
По словам представителя спасательного отряда, водитель автобуса потерял управление по неустановленной причине.
Пострадавших доставили в расположенную поблизости больницу. О возрасте погибших информации пока нет, но сообщается, что школьники учились в исламской школе.