Finlyandiya bosh vaziri bilan uchrashgan Merkelni yana qaltiroq tutdi
10 iyul kuni Germaniya kansleri Angela Merkelni yana qaltiroq tutdi. Bu uch haftada kansler bilan kuzatilayotgan uchinchi holatdir.
Mazkur voqea Finlyandiya bosh vaziri Antti Rinne bilan uchrashuv vaqtida, madhiyalar ijro etilayotgan vaqtda bo‘lgan.
Germaniya vazirlar mahkamasi siyosatchi sog‘lig‘ida jiddiy muammolar yo‘qligi, uchrashuv reja bo‘yicha o‘tganini aytmoqda. Ammo ushbu hodisaning takrorlanaverishi Merkelning sog‘lig‘ida jiddiy muammolar borligini bildirishi mumkin.
Shu vaqtga qadar kanslerni ikki bor: Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy va Germaniya prezidenti Franka-Valtera Shtaynmayer bilan uchrashganda qaltirab qoldi.

Меркель стало плохо во время встречи с финским премьером в Берлине
Канцлер Германии Ангела Меркель вновь испытала неожиданный приступ дрожи. Её затрясло во время официальной встречи с премьер-министром Финляндии Антти Ринне.
Позднее кабмин ФРГ сообщил, что встреча с премьером Ринне проходит в плановом режиме, канцлеру лучше, а её здоровью ничего не угрожает.
Видео внезапного приступа Меркель опубликовано в Twitter. Жители Германии беспокоятся за канцлера и отмечают, что на самом деле врачи скрывают настоящий диагноз, потому как таких случайностей не бывает.
Меркель может действительно стоит серьёзно проверить своё здоровье, это не похоже на слабость, — написал в Twitter пользователь Basti.