Чилонзорда йирик ёнғин содир бўлди. Жабрланганлар бор
2021 йил 27 февраль соат 03:51да Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, «Шарқ» МФЙ, Гулистон кўчаси 9А-уй манзилида жойлашган «Шовотландия-1» МЧЖ кафесида ёнғин содир бўлаётганлиги ҳақида Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бошқармаси ёнғин-қутқарув хизматига хабар келиб тушган.
Ёнғин оқибатида кафенинг том қисми ҳамда ички жиҳозлари 150 квадрат метр майдони ёниб жиддий зарарланган. Ёнғин оқибатида жабрланганлар бор.
Воқеа жойига Тошкент шаҳар ФВБ, ИИББ раҳбарияти, прокуратура, Соғлиқни сақлаш ва коммунал хизматлар мутахассислари, ИИБ тезкор-тергов гуруҳи ҳамда тегишли хизматларнинг куч ва воситалари жалб этилган.

В кафе в Чиланзарском районе вспыхнул пожар, есть пострадавшие
27 февраля в 03:51 в УЧС города Ташкента поступило сообщение о возгорании кафе «Шовотландия», расположенного на улице Гулистан в Чиланзарском районе Ташкента, сообщила пресс-служба МЧС Узбекистана.
В результате пожара серьёзный ущерб нанесён конструкциям крыши и помещению на площади 150 кв. м. Есть пострадавшие, говорится в сообщении. Однако в ведомстве не уточнили их количество.
На место происшествия прибыло руководство УЧС, ГУВД, прокуратуры города, специалисты сферы здравоохранения, коммунальных и других служб.