Жиззахда трейлер ва учта юк машинаси иштирокида ЙТҲ содир бўлди
Жиззах вилоятида тўртта юк машинаси иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. Бу ҳақда вилоят ИИБ ЙҲХБ ахборот хизмати хабар бермоқда.
Қайд этилишича, бугун 2024 йил 8 июн куни М-39 автомобил йўлининг Жиззах вилояти ҳудудидан ўтган довон қисмида Тошкент-Самарқанд йўналишида келаётган МАН юк автомобили носозлик оқибатида бошқарувни йўқотган ва аввалига йўл четида тўхтаб турган юк машинасига, кейин енгил машиналар ортиб кетаётган трейлер ва яна бир юк машинасига бориб урилган.
Ҳодисада ҳайдовчилар ва йўловчилар тан жароҳатлари олмаган. Бироқ юк машиналарига жиддий зиён етган. Хусусан, автотрейлерга ортилган Equinox, Tracker, Cobalt каби машиналарга жиддий шикаст етган.
Ҳодиса оқибатида М-39 автомобил йўлида тирбандлик ҳосил бўлган. Ҳозирда тирбандликни бартараф этиш чоралари кўрилмоқда.

В Джизаке произошла авария с участием автотрейлера и трех грузовиков
На трассе М-39, проходящей по территории Джизакской области, произошло ДТП с участием четырех грузовых автомобилей. Об этом сообщает УБДД области.
Выяснилось, что во время спуска с перевала в грузовике MAN произошла неисправность и он столкнулся с самосвалом Shacman, который в свою очередь въехал в автотрейлер, перевозивший автомобили Chevrolet Cobalt и Equinox в дилерский центр Сурхандарьинской области.
После грузовик продолжил движение и столкнулся с автовозом.
Из-за ДТП водители двух автомобилей выехали на встречку, один из них столкнулся с грузовиком, припаркованным на обочине. В результате аварии на дороге образовались пробки.
В результате ДТП водители автотранспортных средств не пострадали. Технические повреждения получили четыре автомобиля Chevrolet Cobalt и три Equinox.