Олтита автомобил устига дарахт қулади (фото)
Бугун, 18 март куни соат 07:22 ларда Учтепа тумани Чилонзор 23-мавзе 31-уй олдида автомашиналар устига дарахт қулаганлиги бўйича Тошкент шаҳар ФВБга хабар келиб тушган.
Воқеа жойига битта қутқарув экипажи етиб борган. Дарахт қулаши натижасида олтита (Kia, Jentra, Nexia-3, Damas, Cobalt, Niva) енгил автомобил шикастланган.
«Ҳозирда юзага келган вазият оқибатлари тегишли ташкилотлар билан ҳамкорликда бартараф этилмоқда. Ҳодиса оқибатида жабрланган ёки ҳалок бўлганлар йўқ.
Шу ўринда, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги аҳолидан кучли шамол ва ёғингарчилик вақтида автотранспорт воситаларини дарахтлар остида қолдирмаслигингизни сўраб қолади», дейилади хабарда.

В Ташкенте упавшее дерево придавило 6 автомобилей (фото)
18 марта примерно в 7:22 в УЧС города Ташкента поступило сообщение о том, что в Учтепинском районе упавшее дерево придавило шесть автомобилей. На место прибыль спасательный экипаж.
Сообщается, что в результате падения дерева были повреждены шесть легковых автомобилей - Kia, Jentra, Nexia-3, Damas, Cobalt и Niva. Пострадавших нет.
«В настоящее время последствия происшествия ликвидируются совместно с соответствующими оранизациями», - говорится в сообщении.
В связи с этим МЧС просит граждан не оставлять автомобили рядом с деревьями во время сильного ветра и осадков.