Россияда 15 ёшли мактаб ўқувчиси ўзбекистонлик мигрантни ўлдирди (видео)
Ўзбекистоннинг Санкт-Петербург шаҳридаги (Россия) Бош консулхонаси Ленинград вилояти тергов органларининг расмий маълумоти асосида 2019 йил 28 июнь куни Всеволожск тумани Лесколово қишлоғида жанжал оқибатида Ўзбекистон фуқароси Х.Р. ўлдирилганини тасдиқлади. Бу ҳақда ТИВ матбуот хизмати хабар берди.
Жиноят қидирув ходимлари томонидан 29 июнь куни мазкур жиноятни содир этишда гумонланувчи — петербурглик 15 ёшли мактаб ўқувчиси қўлга олинган.
Бош консулхона томонидан вазият назоратга олинган ҳамда тергов органлари билан алоқа ўрнатилган.
Консуллик-ҳуқуқий департаменти марҳумнинг оила аъзолари ва яқинларига ҳамдардлик билдирган ҳамда Россиянинг Шимоли-ғарбий федерал округи (Архангелск области, Калининград области, Карелия Республикаси, Коми Республикаси, Ленинград области, Мурманск области, Ненец автоном округи, Новгород области, Псков области, Санкт-Петербург шаҳри, Вологда области) ҳудудида жойлашган фуқаролар зарур вазиятларда мамлакатнинг Санкт-Петербург шаҳридаги Бош консулхонасига қуйидаги телефон рақами орқали мурожаат қилишлари мумкинлигини эслатган: +7-965-029-41-49.

В Санкт-Петербурге 15-летний школьник убил мигранта из Узбекистана (видео)
Генеральное консульство нашей страны городе Санкт-Петербурге (Россия) на основе официальной информации следственных органов Ленинградской области подтвердило, что 28 июня 2019 года в деревне Лесколово Всеволожского района в результате конфликта был убит гражданин Узбекистана Х.Р, сообщает МИД Узбекистана. 29 июня сотрудники уголовного розыска задержали 15-летнего школьника из г.Санкт-Петербурга, подозреваемого в совершении указанного преступления.
Генконсульство взяло ситуацию на контроль и поддерживает рабочие контакты со следственными органами.
Консульско-правовой департамент выражает соболезнования родным и близким покойного и напоминает, что граждане Узбекистана, находящиеся на территории Северо-западного федерального округа России (Архангельская область, Вологодская область, Калининградская область, Республика Карелия, Республика Коми, Ленинградская область, Мурманская область, Ненецкий автономный округ, Новгородская область, Псковская область, г.Санкт-Петербург), могут в необходимых случаях обратиться в Генеральное консульство нашей страны в г.Санкт-Петербурге по телефону: +7-965-029-41-49.