Сирдарёда кучли шамол кўпқаватли уй томини учириб юборди (фото)
30 январь куни Сирдарё вилояти, Ховос туманида жойлашган кўп қаватли уйнинг том қисмини қаттиқ шамол учириб юборган.
Воқеа жойига зудлик билан туман ФВБ Ёнғин-қутқарув хизмати ходимлари етиб бориб, фалокат оқибатларини бартараф этишга киришган.
Ҳодиса гувоҳларининг маълум қилишича, содир бўлган ҳодиса натижасида инсонларнинг ҳалок бўлиши ёки тан жароҳати олиши кузатилмаган.
Сирдарё вилояти Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш бошқармаси томонидан маълум қилинишича, ушбу бинонинг том қисми 2019 йил ёз ойларида профнастил билан капитал таъмирланган.

Сильный ветер в Сырдарьинской области сдул крышу жилого дома (фото)
30 января около 13:30 сильный ветер сдул крышу многоэтажного (двухэтажного) дома, расположенного на улице Куклам в Хавастском районе Сырдарьинской области. Об этом сообщает Telegram-канал Sirdaryo xabarlari.
На место происшествия немедленно прибыла пожарно-спасательная служба Хавастского района и приступила к ликвидации последствий катастрофы.
По словам свидетелей, в результате инцидента никто не пострадал. Также по данным областного управления жилищно-коммунального обслуживания, летом 2019 года в данном здании провели капитальный ремонт профнастила.