Жиззахда ЙХҲБ инспекторининг погонини юлган фуқаро қўлга олинди
Жорий йилнинг 7 июль куни соат 18:30 ларда Жиззах вилояти ИИБ ЙХҲБ инспектори О.Қ. Жиззах шаҳар, «Эски шаҳар деҳқон бозори» ҳудудида хизмат вазифасини бажариб, «Lacetti» русумли автомашина ҳайдовчисига маъмурий баённома расмийлаштираётган вақтда, шу ердан ўтиб бораётган фуқаро С.Н. (1988 й.т.) маст ҳолатда , ИИБ ЙХҲБ ходимларини олдига келиб, уларни турли сўзлар билан ҳақорат қилган.
ИИБ ЙХҲБ ходимлари уни тинчлантирмоқчи бўлганида, уларга қаршилик кўрсатиб, О.Қ.нинг погонини юлиб олиб, уни уриб, бўйин соҳаси ва чап елка соҳасига тан жароҳати етказган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиззах шаҳар прокуратураси томонидан С.Н.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 219-моддаси 2-қисми (ҳокимият вакилига ёки фуқаровий бурчини бажараётган шахсга қаршилик кўрсатиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Джизаке задержан мужчина, ударивший сотрудника УБДД и сорвавший с него погоны
7 июля текущего года примерно в 18:30 часов инспектор УБДД УВД Джизакской области О.К во время исполнения служебных обязанностей на территории «Эски шаҳар деҳқон бозори» и составления административного протокола в отношении водителя автомобиля марки «Lacetti», проходивший мимо гражданин С.Н. (1988 г.р.) подойдя к ним в состоянии алкогольного опьянения, оскорбил сотрудников УБДД УВД. Об этом сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Узбекистана.
При попытке сотрудников УБДД УВД усмирить его, оказав им сопротивление, сорвал погоны с О.К. и нанес ему телесное повреждение в область шеи и левого плеча.
По данному факту прокуратурой города Джизака в отношении С.Н. возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 219 (сопротивление представителю власти или лицу, выполняющему гражданский долг) Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.