Навоий прокурори Қорақалпоғистонга ўтди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг 2018 йил 3 ноябрдаги Қарорига асосан Каримов Хидир Саматович Қорақалпоғистон Республикаси прокурори лавозимига тайинланди.
Х.Каримов 1967 йилда туғилган, маълумоти олий, ҳуқуқшунос. 1994 йилда Тошкент давлат университетини тамомлаган.
Хидир Каримов прокуратура органларидаги иш фаолиятини 1996 йилда Китоб туман прокуратурасида бошлаб, Қашқадарё вилояти прокуратураси органларида турли лавозимларда, 2011 йилдан Бош прокуратура бошқарма бошлиғи ўринбосари, бошқарма бошлиғи лавозимларида фаолият юритган.
2017 йилнинг март ойидан шу вақтгача Навоий вилоят прокурори лавозимида ишлаган.
Эслатиб ўтамиз, Қорақалпоғистон прокурори лавозимда ишлаб келган Рахматов Рашид Насруллоевич 2 ноябрь куни Бош прокурорнинг қишлоқ хўжалиги бўйича ўринбосари этиб тайинланган эди.

Прокурора Навои перевели в Каракалпакстан
В соответствии с постановлением Жукорги Кенеса Республики Каракалпакстан от 3 ноября 2018 года Каримов Хидир Саматович назначен прокурором Республики Каракалпакстан.
Х.Каримов родился в 1967 году, образование высшее, юрист. В 1994 году окончил Ташкентский государственный университет.
Трудовую деятельность в органах прокуратуры начал в 1996 году в прокуратуре Китабского района, занимал различные должности в органах прокуратуры Кашкадаринской области. С 2011 года работал заместителем начальника управления, начальником управления Генеральной прокуратуры.
С марта месяца 2017 года по настоящее время занимал должность прокурора Навоинской области.
Напомним, бывший прокурор Каракалпакстана Рахматов Рашид Насруллоевич 2 ноября назначен заместителем Генерального прокурора по сельскому хозяйству.