Халқ банки раиси «Микрокредитбанк»ка раҳбар бўлди
Шу вақтга қадар Халқ банки бошқарув раиси лавозимида ишлаб кетган Муродулло Эшматов «Микрокредитбанк» АТБ бошқаруви раиси этиб тайинланди. Ушбу тайинловни «Xabar.uz» манбаси тасдиқлади.
Эслатиб ўтамиз, «Микрокредитбанк» АТБ бошқарув раиси лавозимида ишлаб келган О.Алимардонов шу йилнинг 24 октябрь куни банк фаолиятида йўл қўйган камчиликлари сабаб ишдан бўшатилган эди.
Муродулло Эшматов эса 2019 йилнинг апрел ойида Халқ банки бошқарув раиси этиб тайинланганди. У ушбу вазифага ўтишидан аввал Сирдарё вилояти ҳокимининг биринчи ўринбосари, Марказий банк Раиси ўринбосари лавозимларида ишлаган.

Председатель Народного банка назначен главой «Микрокредитбанка»
Муродилла Эшматов, работавший председателем правления Народного банка, назначен председателем правления АКБ «Микрокредитбанк». Данную информацию подтвердил источник Xabar.uz.
Напомним, Отабек Алимардонов, который управлял «Микрокредитбанком», был уволен 24 октября в связи с допущенными ошибками в деятельности банка.
Муродилла Эшматов в апреле 2019 года был назначен председателем правления Народного банка. До этого работал первым заместителем хокима Сирдарьинской области и заместителем председателя Национального банка.