Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори билан Бекмурод Тожимирзаевич Абдуллаев Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазирининг ўринбосари – Жамоат хавфсизлиги департаменти бошлиғи лавозимидан озод этилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармойиши билан Рустам Рахмонович Турсунов Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Жазони ижро этиш департаменти бошлиғи лавозимидан озод этилди.
Эслатиб ўтамиз, бир муддат олдин Президент Шавкат Мирзиёев миллат генофондини гиёҳвандликдан ҳимоя қилиш, кибержиноятларга қарши самарали курашиш ҳамда прокурор назоратини рақамлаштириш юзасидан таклифлар тақдимоти билан танишгани хабар қилинганди.

В Министерстве внутренних дел Узбекистана произошли увольнения. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Шерзод Асадов.
В частности, постановлением президента Республики Узбекистан Абдуллаев Бекмурод Тожимирзаевич освобожден от должности заместителя министра внутренних дел Республики Узбекистан – начальника Департамента общественной безопасности.
Также распоряжением Президента Республики Узбекистан Турсунов Рустам Рахмонович освобожден от должности начальника Департамента исполнения наказаний при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан.