«Ўзбекнефтгаз»: Наврўз байрами муносабати билан кам таъминланган оилалар ҳолидан хабар олиниб улар учун байрам дастурхонлари ёзилди (фото)
Ижтимоий кўмакка муҳтожлар ҳолидан хабар олиш, уларга саховат кўрсатиш халқимизга хос қадриятлардан ҳисобланади. Айниқса, байрам кунларида бу эзгу фазилатларимиз деярли ҳар бир инсон томонидан амалга оширилади.
«Ўзбекнефтгаз» АЖ Бошқаруви раиси Меҳриддин Абдуллаев ташаббуси билан Касаба уюшма қўмитаси ва тизим корхона ҳамда ташкилотлари томонидан ҳудудлардаги маҳаллалардаги кам таъминланган, ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар, якка ёлғиз яшайдиган ва ногиронлиги бўлган фуқароларга озиқ-овқат маҳсулотлари эҳсон сифатида тарқатилди.
Бухоро нефтни қайта ишлаш заводи томонидан Бухоро вилояти бир неча туманларида истиқомад қиладиган кам таъминланган оилалар ҳолидан хабар олинди, жумладан Қоровулбозор тумани «Имомал-Бухорий» маҳалласидагиларнинг 65 нафарига турли истеъмол товарлари тарқатилди.
Наврўз умумхалқ байрами доирасида Қашқадарё вилояти Ғузор, Муборак, Миришкор туманидаги кам таъминланган, эҳтиёжманд, ногиронлиги бор оилалар ҳолидан хабар олиниб, озиқ-овқат маҳсулотлари билан таъминланди.
Ғузор тумани «Шакарбулоқ», «Шерали», «Даштобод», «Янгиҳаёт», «Янгикент», «Тошгузар», «Тенгдош», «Гулистон», «Дўлтали», «Нурафшон», «Мевазор», «Истиқбол», «Файзобод», «Эшонқудуқ», «Қоракўл» ва «Совбоғ» МФЙ ҳудудларидаги юздан зиёд хонадонлардаги эҳтиёжманд оилаларга Наврўз байрами муносабати билан озиқ-овқат маҳсулотлари етказиб берилди.
«Наврўз» байрами муносабати билан ижтимоий муҳофазага муҳтож оилаларнинг ҳолидан ҳабар олиш, уларга моддий ва маънавий кўмак кўрсатиш Муборак туманида ҳам давом эттирилди.
Туманда яшовчи 50 дан зиёд кам таъминланган ва ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар ҳолидан хабар олиниб, байрам дастурхони учун турли озиқ-овқат маҳсулотлари тарқатилди.
«Ўзбекнефтгаз» АЖ ҳомийлигида Қашқадарё вилояти Ғузор туманида яна бир савобли ишга қўл урилди. Тумандаги 15 нафар эҳтиёжманд оила фарзандларини хатна тўйи ўтказилди.
Тўй болалар юртимизга ҳиссасини қўшадиган муносиб фарзанд бўлиб вояга етишини тилаб, Ўзбекнефтгаз» АЖ Бошқаруви раиси номидан совғалар топширилди. Шу куни Ғузор тумани ҳокимлиги билан ҳамкорликда эҳтиёжманд оилаларга телевизорлар, тўй болаларга туман ҳокими ва ташаббускорларнинг эсдалик совғалари топширилди.
«Ўзбекнефтгаз» АЖ ижтимоий муҳофазага муҳтож қатлам вакилларига эътибор қаратиш, уларга зарурий масалаларда ҳар томонлама ёрдам кўрсатиш орқали ўзининг ижтимоий йўналишларидаги фаолиятини давом эттиради.

«Узбекнефтегаз»: По случаю праздника Навруз малообеспеченные семьи были навещены и для них были накрыты праздничные столы (фото)
Одна из ценностей нашего народа — навещать нуждающихся в социальной помощи, быть великодушным к ним. Особенно в праздничные дни эти благородные дела делают почти все.
По инициативе Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддина Абдуллаева Профсоюзный комитет, предприятия и организации системы раздали в качестве пожертвования продукты питания малообеспеченным семьям, нуждающимся в социальной защите, одиноким и людям с инвалидностью.
Представители Бухарского нефтеперерабатывающего завода навестили малообеспеченных семей, проживающих в нескольких районах Бухарской области, в том числе раздали различные товары народного потребления 65 жителям махалли «Имомал-Бухари» Каравулбозорского района.
В рамках национального праздника Навруз малообеспеченные, нуждающиеся и семьи с инвалидностью Гузарского, Мубарекского и Миришкорского районов Кашкадарьинской области были навещены и обеспечены продуктами питания.
По случаю праздника Навруз более чем ста нуждающимся семьям в махаллях «Шакарбулак», «Шерали», «Даштобод», «Янгихёт», «Янгикент», «Тошгузар», «Тенгдош», «Гулистон», «Дултали», «Нурафшон», «Мевазор», «Истикбол», «Файзабад», «Эшонкудук», «Каракуль» и «Совбог» Гузарского района были доставлены продукты питания.
В связи с праздником «Навруз» в Мубарекском районе также продолжили навещать семей, нуждающихся в социальной защите, оказывать им материальную и моральную поддержку.
Более 50 малообеспеченные и нуждающиеся семья, проживающие в районе, были навещены и розданы различные продукты питания для праздничного стола.
При спонсировании АО «Узбекнефтегаз» в Гузарском районе Кашкадарьинской области сделано очередное благородное дело. Было проведено обрезание детей из 15 малообеспеченных семей района.
Вручая подарки от имени Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз», пожелал ребятам вырасти достойными детьми, которые внесут свой вклад в нашу страну. В этот же день совместно с хокимиятом Гузарского района нуждающимся семьям были переданы телевизоры, детям на свадьбе были вручены памятные подарки хокима района и инициаторов.
АО «Узбекнефтегаз» продолжит свою деятельность в социальной сфере, уделяя внимание нуждающимся и оказывая им всю необходимую помощь.