«Ўзбекнефтгаз»нинг бошқарма ва департаментларига янги раҳбарлар тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан нефть ва газ соҳасини ислоҳ қилиш, шунингдек трансформация жараёнларини тезлаштириш бўйича қарорлари ижросини таъминлаш, тизимнинг айрим бўғинларида етарли даражада ўзгаришлар бўлмаётгани ва уни тезлаштириш мақсадида кадрлар алмашинуви амалга оширилди. Бу ҳақда компания матбуот хизмати хабар бермоқда.
«Ўзбекнефтгаз» АЖ Бошқаруви раиси Меҳриддин Абдуллаевнинг 2021 йил 21 январдаги буйруғи билан бир қатор тайинловлар амалга оширилди.
Жумладан, Мавлонов Гулмурод Боймуродович Муборак нефт ва газ қазиб чиқариш бошқармаси раҳбари этиб тайинланди. Гулмурод Мавлонов ушбу тайинловга қадар Геология департаменти бошлиғи эди.
Гадоев Анвар Илҳомович «Ўзбекнефтгаз» АЖ Геология департаменти бошлиғи этиб тайинланди. Анвар Гадоев Нефт ва газ конларини геологияси ҳамда қидируви институтида узоқ йиллар фаолият олиб борган.
Даулетияров Шуҳрат Қидирбаевич Капитал қурилиш ва таъмирлаш департаменти бошлиғи лавозимига тайинланди. Шуҳрат Даулетияров ушбу тайинловга қадар Ўзбекистон Республикаси Ҳисоб палатаси стратегик корхоналар иштирокидаги инвестиция лойиҳалари ижросини мониторинг ва назорат қилиш шўъбасида фаолият юритган.
Қодиров Улуғбек Абдужалилович нефтни қайта ишлаш, нефткимё, нефт маҳсулотларини сақлаш ва транспортировка қилиш департаментининг бошлиғи этиб тайинланди. Улуғбек Қодиров Ўзбекистон Республикаси Ҳисоб палатасида турли лавозимларда фаолият олиб борган.
Маҳмудов Хушнуджон Абдураҳмонович Молиявий институтлар билан ишлаш ҳамда қарздорлик мажбуриятларини бошқариш департаментининг бошлиғи этиб тайинланди. Хушнуджон Маҳмудов Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги ҳузуридаги Бюджетдан ташқари Пенсия жамғармаси ва «Ўзбекнефтгаз» АЖда турли лавозимларда фаолият юритган.
Анваров Жавоҳирбек Ғайратжон ўғли эса Корпоратив муносабатлар ва активларни бошқариш департаменти бошлиғи этиб тайинланди. Жавоҳирбек Анваров Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги қошидаги «Лойиҳа ва импорт шартномаларни мажмуавий экспертиза маркази»да ҳам турли лавозимларда ишлаган.
Ахаев Эскендер Ваапович Иқтисод ва режалаштириш департаменти бошлиғи этиб тайинланди. Эскендер Ахаев шу кунга қадар «Ўзбекнефтгаз» Акциядорлик жамияти Бухгалтерия ҳисоби ва корпоратив ҳисобот департаменти Асосий воситалар, инвестициялар, материаллар ва харажатлар ҳисоби бўлими бошлиғи – Бош бухгалтер ўринбосари бошлиғи лавозимида фаолият юритган.

«Узбекнефтегаз»: Назначены новые руководители в управление и ряд департаментов
В целях обеспечения исполнения решений Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева по реформированию нефтегазовой отрасли, а также ускорению процессов трансформации, в связи с недостаточными изменениями в отдельных подразделениях системы и ускорения их работы осуществлены кадровые перестановки.
Согласно приказа от 21 января 2021 года Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддина Абдуллаева произведено ряд назначений.
В частности, Мавлонов Гулмурод Боймуродович назначен руководителем Мубарекского нефтегазодобывающего управления. Гулмурод Мавлонов до этого назначения работал руководителем Департамента по геологии АО «Узбекнефтегаз».
- Гадоев Анвар Илхомович назначен руководителем Департамента по геологии акционерного общества «Узбекнефтегаз». Анвар Гадоев много лет работал в Институте геологии и разведки нефтяных и газовых месторождений.
- Даулетияров Шухрат Кидирбаевич назначен руководителем Департамента капитального строительства и ремонта. До этого Шухрат Даулетияров работал в Счетной палате Республики Узбекистан в сфере мониторинга и контроля исполнения инвестиционных проектов с участием стратегических предприятий.
- Кадыров Улугбек Абдужалилович назначен руководителем Департамента нефтепереработки, нефтехимии, хранения и транспортировки нефтепродуктов акционерного общества «Узбекнефтегаз». В течение своей трудовой деятельности, он также занимал различные должности в Счетной палате Республики Узбекистан.
- Махмудов Хушнуджон Абдурахмонович назначен руководителем Департамента по работе с финансовыми институтами и управлению долговыми обязательствами. Хушнуджон Махмудов занимал различные должности во внебюджетном Пенсионном фонде при Министерстве финансов Республики Узбекистан и АО «Узбекнефтегаз».
- Анваров Жавохирбек Гайратжон угли назначен руководителем Департамента корпоративных отношений и управления активами. Анваров Жавохирбек занимал различные должности в «Центре комплексной экспертизы проектов и импортных договоров» при национальном агентстве проектного управления при Президенте Республики Узбекистан.
- Ахаев Эскендер Ваапович назначен руководителем Департамента экономики и планирования. Эскендер Ахаев до настоящего времени занимал должность начальника отдела учета основных средств, инвестиций, материалов и расходов Департамента бухгалтерского учета и корпоративной отчетности акционерного общества «Узбекнефтегаз» – заместителя Главного бухгалтера.