Россияда қурилишда ишлаётган ҳамюртимизни яшин урди
Мамлакатимизнинг Санкт-Петербург шаҳридаги Бош консулхонаси берган маълумотга кўра 2019-йилнинг 7-июн куни Ленинград вилоятида қурилаётган обектда яшин уриши натижасида Ўзбекистон фуқароси, 11.02.1995-йилда туғилган Зухриддин Рашид ўғли Юсупов вафот этди. Бу ҳақда ташқи ишлар вазирлиги расмий сайтида маълумот тарқатилди.
Бош консулхона ўлим факти юзасидан текширув ўтказаётган Сосновоборск туманлараро тергов бўлими билан алоқа ўрнатган ва вазиятни назоратга олган.
Консуллик-ҳуқуқий департаменти марҳумнинг оила аъзолари ва яқинларига таъзия билдиради ва эслатиб ўтадики, Россиянинг шимоли-ғарбий федерал округи (Архангелск вилояти, Калининград вилояти, Карелия Республикаси, Коми Республикаси, Ленинград вилояти, Мурманск вилояти, Ненец автоном округи, Новгород вилояти, Псков вилояти, Санкт-Петербург шаҳри, Вологода вилояти) ҳудудида жойлашган фуқароларимиз зарур вазиятларда мамлакатимизнинг Санкт-Петербург шаҳридаги Бош консулхонасига қуйидаги телефон рақами орқали мурожаат қилишлари мумкин: +7-965-029-41-49.

В России из-за удара молнии погиб гражданин Узбекистана
По информации Генерального консульства нашей страны в г.Санкт-Петербурге, 7 июня 2019 года на строящемся объекте в Ленинградской области в результате попадания молнии погиб гражданин Узбекистана Зухриддин Рашид угли Юсупов, 11.02.1995 года рождения.
Генконсульство установило контакты с Сосновоборским межрайонным следственным отделом, который проводит проверку по факту смерти и взяло ситуацию на контроль.
Консульско-правовой департамент выражает соболезнования родным и близким покойного и напоминает, что граждане Узбекистана, находящиеся на территории Северо-западного федерального округа России (Архангельская область, Вологодская область, Калининградская область, Республика Карелия, Республика Коми, Ленинградская область, Мурманская область, Ненецкий автономный округ, Новгородская область, Псковская область, г.Санкт-Петербург) могут в необходимых случаях обратиться в Генеральное консульство нашей страны в г.Санкт-Петербурге по телефону: +7-965-029-41-49.