Сенатнинг ўн учинчи ялпи мажлиси ўз ишини бошлади
Бугун, 12 март куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг ўн учинчи ялпи мажлиси ўз ишини бошлади.
Унда сенаторлар, Вазирлар Маҳкамаси мутасаддилари, вазирлик ва идоралар раҳбарлари, Сенат ҳузуридаги Ёшлар парламенти аъзолари ҳамда оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этмоқда.
Видеоконференцалоқа тарзида ўтказилаётган ялпи мажлисни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раиси Танзила Норбоева олиб бормоқда.
Ялпи мажлисда кўриб чиқиладиган масалаларни Сенатнинг расмий веб-сайти ва ижтимоий тармоқлардаги саҳифалари ҳамда «Узрепорт» телеканали орқали тўғридан-тўғри жонли эфирда кузатиб боришингиз мумкин.

Началось тринадцатое пленарное заседание Сената Олий Мажлиса
Сегодня 12 марта в городе Ташкенте начало свою работу тринадцатое пленарное заседание Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
В его работе принимают участие сенаторы, ответственные работники Кабинета Министров, руководители министерств и ведомств, члены Молодежного парламента при Сенате, а также представители средств массовой информации.
Рассмотрение вопросов в ходе пленарного заседания можно наблюдать в прямом эфире на официальном веб-сайте и страницах Сената в социальных сетях, а также на телеканале «Узрепорт».