Мутахассис россияликларнинг коронавирусга қарши қачон оммавий эмланишини айтди
Россияда коронавирусга қарши оммавий вакцинация тахминан бир ойдан кейин бошланади. Бу ҳақда Гамалея номли марказ директори Александр Гинцбург «РИА Новости»га маълум қилган.
«Оммавий вакцинация бироз кечикиши мумкин», — дея тушунтирди у.
Мутахассиснинг таъкидлашича, бу аллақачон ишлаб чиқилган вакцинанинг кўп қисмини рўйхатдан олингандан кейинги тадқиқотларга юбориш зарурати билан боғлиқ.
Гинцбург шундан сўнг вакцинанинг ҳаммаси мамлакат фуқароларига етказилишини айтиб ўтган. Олимнинг ҳисоб-китобларига кўра, кечикиш икки-уч ҳафта, нари борса бир ой давом этади.

Анонсировано начало массовой вакцинации россиян от коронавируса
Массовая вакцинация от коронавируса в России начнется примерно через месяц. Это анонсировал в беседе с РИА Новости директор центра имени Гамалеи Александр Гинцбург.
«Массовая вакцинация будет с некоторой задержкой», — пояснил он. Специалист подчеркнул, что это связано с необходимостью отправить большую часть уже наработанной вакцины на пострегистрационное исследование.
Гинцбург подчеркнул, что после этого все вакцины пойдут для граждан страны. По оценке ученого, задержка продлится две-три недели, может быть, месяц.