Нурмат Отабековда коронавирус аниқланди
Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Санитария-эпидемиологик назорати давлат инспекцияси бошлиғи Нурмат Отабековда коронавирус аниқланди. Бу ҳақда у «Kun.uz» мухбири билан суҳбатда маълум қилган.
«Ҳақиқатда лаборатория текширувлари натижасида менда COVID-19 касаллиги борлиги аниқланди. Албатта, 4 ойдан кўпроқ вақт давомида коронавирусга чалинганлар билан билиб-билмасдан мулоқотда бўлиш натижасида бу касалликни юқтириб олибман.
Лекин жиддий клиник белгилар кузатилмай туриб, лаборатория натижаларига асосланган ҳолда шифохонага ётдим. Ҳозир муолажалар қилинмоқда. Худо хоҳласа тез орада соғайиб, сафга қайтаман ва коронавирусга қарши курашиш бўйича тадбирларда иштирок эта бошлайман», деган Нурмат Отабеков.

Главный санитарный инспектор Нурмат Отабеков заразился коронавирусом
Начальник Государственной инспекции санитарно-эпидемиологического надзора Нурмат Отабеков заразился коронавирусом. Об этом сообщил Kun.uz.
«Результаты тестов показали, что я заразился COVID-19. В течение четырех месяцев я общался с различными людьми, у которых, возможно, был коронавирус. У меня не было серьезных клинических признаков, на основе лабораторных исследований я госпитализировался. Сейчас идет лечение. Скоро поправлюсь, вернусь к работе и буду участвовать в мероприятиях», - рассказал он.
Напомним, в сентябре 2019 года Нурмат Отабеков был назначен начальником Государственной инспекции санитарно-эпидемиологического надзора при Кабинете Министров - главным государственным санитарным инспектором Узбекистана.