АКТ вазирига ёшлар сиёсати бўйича маслаҳатчи сайланди
Бугун, 13 февраль куни IT-Парк шоу-румида АКТ вазири Шуҳрат Содиқов ахборот технолгиялари соҳасида фаолият кўрсатаётган ёшлар билан учрашди.
«Ушбу учрашувни ўтган йили ўтказишни режалаштирган эдик, аммо турли сабаблар билан ортда қолаётган эди. Мана, бугун ҳаммамиз учрашдик. Расмийликдан қочамиз, – деди вазир. – Соҳада амалга оширилаётган ишлар сизни қониқтиряптими, қандай таклифларингиз бор?»
Қайд этилишича, ўтган вақт давомида вазирлик тизимидаги корхоналарга 2 мингдан зиёд ёшлар ишга қабул қилинган. Шуҳрат Содиқов соҳадаги ана шу ёшлар билан шуғулланадиган масъул бўлиши кераклигини айтиб ўтди.

Назначен советник министра ИКТ по вопросам молодежной политики
Сегодня, 13 февраля в шоу-руме IT-парка министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Содиков встретился с молодежью, работающей в сфере информационных технологий.
«Мы планировали провести эту встречу в прошлом году, но все откладывали по разным причинам. Вот, сегодня мы все встретились. Не нужно официальности. Довольны ли вы проделанной работой в сфере, какие у вас есть предложения?», – ссказал Содиков.
На мероприятии отмечено, что в предприятиях в системе министерства работают более 2 тысяч молодых людей. Министр подчеркнул, что необходим специалист, который будет ответственным за работу с этой молодежью.
В этой связи, главный специалист министерства Лазиз Ёдгоров избран советником министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам молодежной политики.