Chirchiqda ayol kishi elektr ta’minoti xodimining bo‘yniga pichoq tiradi
Ijtimoiy tarmoqlarda elektr energiyasi ta’minotidagi uzilishlardan norozi aholi janjal ko‘targani, bir ayol elektr ta’minoti korxonasi xodimiga pichoq bilan tahdid qilganligi aks etgan video tarqaldi.
Bosh prokuraturaning aniqlik kiritishicha, ushbu hodisa ijtimoiy tarmoqlarda aytilganidek Qashqadaryo viloyatida emas, Toshkent viloyatida sodir bo‘lgan.
«Xususan, joriy yilning 16 yanvar kuni Chirchiq shahar Elektr ta’minoti korxonasining dispecherlik punktida bir guruh aholi elektr energiyasi ta’minotida uzilishlar bo‘lganligidan norozilik bildirgan vaqtda, 35 yoshli ayol (V.N.) bezorilik harakatlarini oldini olish choralarini ko‘rgan Chirchiq shahar Elektr ta’minoti korxonasi elektr montyoriga qarshilik ko‘rsatib, o‘zidagi oshxona pichog‘i bilan uni o‘ldirish bilan qo‘rqitib, tahdid qilgan», deyiladi rasmiy xabarda.
Mazkur holat bo‘yicha Chirchiq shahar IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan V.N.ga nisbatan Jinoyat kodeksining 277-moddasi 3-qismi «g» bandi (Bezorilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Чирчике женщина приставила нож к горлу электромонтёру из-за отсутствия света
В социальных сетях распространилось видео, на котором женщина угрожает мужчине ножом в здании энергоснабжающего предприятия.
По данным Генеральной прокуратуры Узбекистана, инцидент произошёл 16 января в Ташкентской области. Несколько жителей, недовольные отключением электричества, вошли в диспетчерский пункт электроснабжающего предприятия Чирчика.
«35-летняя женщина (В. Н.) оказала сопротивление и угрожала убийством кухонным ножом электромонтёру Чирчикского городского предприятия электроснабжения, который принял меры по предотвращению хулиганских действий», — говорится в сообщении.
По данному факту следственный отдел ОВД Чирчика возбудил уголовное дело в отношении В. Н. по пункту «г» части 3 статьи 277 Уголовного кодекса (хулиганство, связанное с сопротивлением представителю власти или общественности, выполняющему обязанности по охране общественного порядка, либо иным гражданам, пресекающим хулиганское поведение). Ведётся следствие.
В компании «Региональные электрические сети» добавили, что электромонтёру Ихтиёру Холметову была оказана первая медико-психологическая помощь. Установлено, что он не пострадал.