Чирчиқда аёл киши электр таъминоти ходимининг бўйнига пичоқ тиради
Ижтимоий тармоқларда электр энергияси таъминотидаги узилишлардан норози аҳоли жанжал кўтаргани, бир аёл электр таъминоти корхонаси ходимига пичоқ билан таҳдид қилганлиги акс этган видео тарқалди.
Бош прокуратуранинг аниқлик киритишича, ушбу ҳодиса ижтимоий тармоқларда айтилганидек Қашқадарё вилоятида эмас, Тошкент вилоятида содир бўлган.
«Хусусан, жорий йилнинг 16 январь куни Чирчиқ шаҳар Электр таъминоти корхонасининг диспечерлик пунктида бир гуруҳ аҳоли электр энергияси таъминотида узилишлар бўлганлигидан норозилик билдирган вақтда, 35 ёшли аёл (В.Н.) безорилик ҳаракатларини олдини олиш чораларини кўрган Чирчиқ шаҳар Электр таъминоти корхонаси электр монтёрига қаршилик кўрсатиб, ўзидаги ошхона пичоғи билан уни ўлдириш билан қўрқитиб, таҳдид қилган», дейилади расмий хабарда.
Мазкур ҳолат бўйича Чирчиқ шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан В.Н.га нисбатан Жиноят кодексининг 277-моддаси 3-қисми «г» банди (Безорилик) билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Чирчике женщина приставила нож к горлу электромонтёру из-за отсутствия света
В социальных сетях распространилось видео, на котором женщина угрожает мужчине ножом в здании энергоснабжающего предприятия.
По данным Генеральной прокуратуры Узбекистана, инцидент произошёл 16 января в Ташкентской области. Несколько жителей, недовольные отключением электричества, вошли в диспетчерский пункт электроснабжающего предприятия Чирчика.
«35-летняя женщина (В. Н.) оказала сопротивление и угрожала убийством кухонным ножом электромонтёру Чирчикского городского предприятия электроснабжения, который принял меры по предотвращению хулиганских действий», — говорится в сообщении.
По данному факту следственный отдел ОВД Чирчика возбудил уголовное дело в отношении В. Н. по пункту «г» части 3 статьи 277 Уголовного кодекса (хулиганство, связанное с сопротивлением представителю власти или общественности, выполняющему обязанности по охране общественного порядка, либо иным гражданам, пресекающим хулиганское поведение). Ведётся следствие.
В компании «Региональные электрические сети» добавили, что электромонтёру Ихтиёру Холметову была оказана первая медико-психологическая помощь. Установлено, что он не пострадал.