Farg‘onada o‘ziga o‘t qo‘ygan ishchi ayol voqeasiga Bosh prokuratura munosabat bildirdi
Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodi ishchisi (ayol kishi) ustiga benzin sepib, o‘zini yoqib yuborgani haqida «Daryo» yozgandi. Voqea kecha, 2-avgust kuni tushdan so‘ng ro‘y bergan.
«Sanobar opa aslida Toshloq tumanidagi Yakkatut qishlog‘ida yashaydi. Uning to‘rt nafar qizi bor. Eri ishsiz. Oilada yagona boquvchi bo‘lgani uchun ishdan bo‘shatilgani unga qattiq ta’sir qilgan. Voqea sodir bo‘lgan kuni uning zavodga kirib chiqishiga ruxsat beruvchi ruxsatnomasi ham olib qo‘yilgan ekan. U esa ruxsatnomasini qaytarib berishlarini so‘ragan. Voqealar ruhiyatiga yomon ta’sir qilgan, shekilli, ustiga benzin sepib yoqib yuborgan», — degan «Daryo» bilan muloqot qilgan zavod ishchisi.
Qo‘shimcha qilinishicha, ayol yona boshlagach, uni o‘chirishga harakat bo‘lmagan.
«Sababi zavodning kirish joyida o‘t o‘chirish uskunasi ham bo‘lmagan. Hech kim yordam berolmagan. O‘chirolmagan. Sanobar opani 75 foiz kuygan deyishyapti», — degan axborot beruvchilar.
Zavod ishchilarining aytishicha, o‘ziga benzin sepib yoqib yuborgan ayol viloyat shifoxonasiga yotqizilgan.
Ushbu voqeaga O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi munosabat bildirdi.
Aytilishicha, Farg‘ona neftni qayta ishlash zavodida ishlovchi 47 yoshli ayol o‘zining ustiga benzin sepib, yoqib yuborgan. Ushbu holat yuzasidan Farg‘ona shahar prokuraturasi tomonidan tergovga qadar tekshiruv olib borilmoqda.

В Фергане сотрудница нефтеперерабатывающего завода вылила на себя бензин и подожгла
2 августа на территории Ферганского нефтеперерабатывающего завода одна из сотрудниц вылила на себя бензин и подожгла. Об этом сообщает прокуратура Ферганской области.
Как сообщает издание Daryo, 48-летняя женщина пошла на этот отчаянный шаг из-за потери работы. По словам одного из работников пркдприятия, у женщины четверо детей, муж безработный. Отмечается, что в тот день у нее отобрали пропуск для входа на завод.
В материале Daryo подчеркивается, что когда женщина начала гореть, ей никто не смог помочь. У входа в завод не было огнетушителя.
В результате инцидента женщина получила серьезные ожоги.
В хокимияте Ферганы сообщили, что в первую медпомощь пострадавшей оказали в медицинском пункте при заводе, а затем она была доставлена в отделение комбустиологии Ферганского филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи.
По информации Генеральной прокуратуры, по данному факту проводится доследственная проверка. Изучаются причины самоподжога.