Samarqandda 19 yoshli qiz ish vaqtida zo‘rlangani aytilmoqda
Samarqanddagi tekstil korxonalarining birida ishlagan 19 yoshli qiz tungi navbatchilikda qolganida zo‘rlanganini aytmoqda. Bu haqda «Zamon» informatsion dasturida xabar berildi.
«Oilaviy sharoitimiz og‘irroq. Oilamizga moddiy yordam bo‘lsin, deb ishlamoqchi edim. Faqat onam ikkimiz pul topamiz, otam va ukam hech qayerda ishlamaydi», deydi jabrlanuvchi qiz.
Uning so‘zlariga ko‘ra, voqea 23 may kuni sodir bo‘lgan. O‘sha kuni u tekstil korxonasida tungi navbatchilikda qolgan. Soat kechki 10 dan o‘tib, 11 larga yaqin korxona ustasi kirib kelib, undan tashqariga chiqishini so‘ragan.
«Chiqmasang bo‘lmaydi dedi. Shundan so‘ng oyoq-qo‘limni bog‘lab, mashinada olib ketishdi. Ishimizning yonboshida qurilishi bitmagan 9 qavatli bino bor edi. Binoning atrofida bir-ikki odam bor edi. Og‘zim bog‘lab qo‘yilgani uchun baqirolmas edim. Holat mashinada sodir bo‘ldi», — deydi qiz.

В Самарканде 19-летнюю девушку изнасиловали на работе
В Пастдаргомском районе Самаркандской области изнасиловали 19-летнюю девушку, работавшую на одном из текстильных предприятий. Об этом сообщается в репортаже программы «Zamon».
По словам девушки, это произошло 23 мая, когда она осталась на ночное дежурство. Примерно в 11 часов ночи пришел рабочий предприятия и попросил девушку выйти наружу.
«Он сказал, что я должна выйти. После этого он связал мне руки и ноги и увез меня на машине. Недалеко от нашего предприятия было 9-этажное недостроенное здание. У здания было несколько человек. Но я не смогла закричать из-за того что мой рот был завязан. Это произошло в машине», - рассказала девушка.