Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent viloyati jismoniy tarbiya va sport boshqarmasining sobiq rahbari qamoqqa olingani haqida xabar tarqalgan.
Toshkent viloyati jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi mansabdor va moddiy javobgar shaxslariga nisbatan Jinoyat kodeksining 167 va 209-moddalari bilan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi yuzasidan Nurafshon shahar prokuraturasi tomonidan tergov harakatlari olib borilmoqda, deya xabar bermoqda Bosh prokuratura matbuot xizmati.
Jinoyat ishi doirasida, 2021 yil 21 may kuni viloyat jismoniy tarbiya va sport boshqarmasi boshlig‘iga JKning 167-moddasi 2-qismi “a, v, g” bandlari bilan ayb e’lon qilinib, sudning ajrimi bilan "qamoqqa olish" ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Ish bo‘yicha haqiqatni aniqlashga to‘sqinlik qilish holatlarining oldini olish maqsadida boshqa tafsilotlar oshkor qilinmaydi, deyiladi bayonotda.

Задержан бывший глава Управления физической культуры и спорта Ташкентской области
В социальной сети распространилась информация о задержании бывшего руководителя Ташкентского областного управления физической культуры и спорта. Генеральная прокуратура прокомментировала инцидент.
Прокуратура города Нурафшана расследует уголовное дело по статьям 167 (Хищение) и 209 (Должностной подлог) Уголовного кодекса в отношении должностных лиц Управления физической культуры и спорта Ташкентской области, сообщили в прокуратуре.
В рамках уголовного дела 21 мая 2021 года главе Управления физической культуры и спорта Ташкентской области было предъявлено обвинение по пунктам "а", "в", "г" части 2 статьи 167 и была применена мера пресечения в виде ареста.