O‘sha kuni soat 10:00 larda birga yashovchi qizining sog‘lig‘i yomonlashgan bois tuman shifoxonasining bolalar bo‘limiga davolanish maqsadida borgan. Davolanish xonasida uxlab yotgan vaqtida ayolning o‘ng qulog‘ida bo‘lgan bir dona narxi 750.000 so‘mlik tilla baldog‘ini shu honada birga davolanayotgan, 1996-yilda tug‘ilgan ayol o‘g‘irlab olganligini ma’lum qilib, chora ko‘rishni so‘ragan.
Surishtiruv ishlari davomida gumondor shaxs 31-may kuni soat 16:00 larda o‘zi bilan bir xonada davolanayotgan, yana bir ayolning stol ustida turgan karmoni ichidan 240.000 so‘m pullarini o‘g‘irlab olganligi aniqlangan.
Ushbu holat bo‘yicha tuman IIB huzuridagi TB tomonidan O‘z.R JKning 169-moddasi 3-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Девушка обокрала двух соседок по палате в одной из больниц Намангана
1 июня нынешнего года в органы внутренних дел обратилась жительница Уйчинского района, 1993 года рождения. В своем заявлении женщина указала на то, что в 10:00 того же дня из-за ухудшения здоровья дочери повезла ее для лечения в детское отделение районной больницы. Когда она уснула в палате, соседка по палате, 1996 года рождения, сняла с ее ушей золотые серьги стоимостью 750 000 сумов, сообщает пресс-служба УВД Наманганской области.
В ходе расследования выяснилось, что до этого 31 мая в 16:00 украла кошелек с 240 000 сумами денег у другой женщины по палате.
По данному факту следственным отделением при ОВД района возбуждено уголовное дело частью 3 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.