2021 йил 1 июнь куни Уйчи туманида яшовчи, 1993 йилда туғилган аёл ариза билан мурожаат қилган, дея хабар берди Наманган вилояти ИИБ Ахборот хизмати.
Ўша куни соат 10:00 ларда бирга яшовчи қизининг соғлиғи ёмонлашган боис туман шифохонасининг болалар бўлимига даволаниш мақсадида борган. Даволаниш хонасида ухлаб ётган вақтида аёлнинг ўнг қулоғида бўлган бир дона нархи 750.000 сўмлик тилла балдоғини шу ҳонада бирга даволанаётган, 1996 йилда туғилган аёл ўғирлаб олганлигини маълум қилиб, чора кўришни сўраган.
Суриштирув ишлари давомида гумондор шахс 31 май куни соат 16:00 ларда ўзи билан бир хонада даволанаётган, яна бир аёлнинг стол устида турган кармони ичидан 240.000 сўм пулларини ўғирлаб олганлиги аниқланган.
Ушбу ҳолат бўйича туман ИИБ ҳузуридаги ТБ томонидан Ўз.Р ЖКнинг 169-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

Девушка обокрала двух соседок по палате в одной из больниц Намангана
1 июня нынешнего года в органы внутренних дел обратилась жительница Уйчинского района, 1993 года рождения. В своем заявлении женщина указала на то, что в 10:00 того же дня из-за ухудшения здоровья дочери повезла ее для лечения в детское отделение районной больницы. Когда она уснула в палате, соседка по палате, 1996 года рождения, сняла с ее ушей золотые серьги стоимостью 750 000 сумов, сообщает пресс-служба УВД Наманганской области.
В ходе расследования выяснилось, что до этого 31 мая в 16:00 украла кошелек с 240 000 сумами денег у другой женщины по палате.
По данному факту следственным отделением при ОВД района возбуждено уголовное дело частью 3 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.