Mast holatdagi fuqaro qo‘shni ayolga tan jarohati yetkazdi
2020 yilning 3 aprel kuni soat 00:20 da Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Beruniy tumani «Paxtakor» aholi manzilida 29 yoshli M.K. mast holatda qo‘shnisi 54 yoshli G.K.ning turar joyiga kirib, qo‘llari hamda tergovga qadar tekshiruv davrida aniqlashning imkoni bo‘lmagan jism bilan G.K,ning tanasini turli qismlari va bosh sohasiga urib, tan jarohatlari yetkazgan.
Natijada G.K. tan jarohatlari bilan tuman tibbiyot birlashmasmiga yotqizilgan.
Mazkur holat yuzasidan Beruniy tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi «ye» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, M.K.ga ayb e’lon qilinib, unga nisbatan «qamoqqa olish» tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan. Dastlabki tergov harakatlari davom etmoqda.

В Берунийском районе 29-летний пьяный мужчина избил 54-летнюю соседку (фото)
3 апреля примерно в 00:20 часов в населенном пункте «Пахтакор» Берунийского района, 29-летний М.К. в состоянии алкогольного опьянения, пришел в дом своей соседки 54-летней Г.К. и нанес руками и не установленным в ходе доследственной проверки предметом удары по различным частям тела, чем нанес последней тяжкие телесные повреждния. Об этом сообщает пресс-служба Следственного департамента.
В результате чего Г.К. с телесными повреждениями была доставлена в районное медицинское учреждение.
По данному Следственным отделением при ОВД Берунийского района возбуждено уголовное дело по п. «е» ч.2 ст. 104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений). М.К. предъявлено обвинение и избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. В настоящее время предварительное следствие продолжается.