Namangandagi xonadonlarning birida ochilgan «kazino» faoliyatiga chek qo‘yildi
23 aprel kuni soat 20:55 da IIV xodimlari tomonidan o‘tkazilgan maxsus tadbir davomida Namangan shahar, «Yuqori G‘irvon» mahallasida yashovchi 33 yoshli B.U. yashash xonadoni xolislar ishtirokida ko‘zdan kechirilganda, shu mahallada yashovchi 5 nafar fuqarolarga, har bir o‘yin uchun 1 000 so‘mdan pul mablag‘larini olib, ularga qimor va tavakkalchilikka asoslangan «Loto» o‘yini tashkil etib, moddiy manfaatdorlik ko‘rayotganligi aniqlangan. Bu haqda IIV huzuridagi Tergov departamenti Axborot xizmati xabar berib o‘tdi.
Tadbir davomida o‘rtaga o‘yin uchun tikilgan 442 000 so‘m pul, 36 dona o‘yin kartalari, 24 dona raqamlar yozilgan loto uyini qog‘oz kartalari va 90 dona loto toshlari o‘rnatilgan tartibda olingan.
Holat yuzasidan Namangan shahri bo‘yicha IIO FMB 1-sonli IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 278-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlariga kirishilgan.

В Намангане задержан мужчина, организовавший у себя дома игровой притон
23 апреля примерно в 20:55 часов при проведении оперативного мероприятия сотрудниками ОВД было установлено, что житель махалли «Юкори Гирвон» города Наманган 33-летний Б.У. у себя дома организовал основанное на риске и азарте игру «Лото» для пяти граждан, также проживающих в данной махалле, с которых брал по 1 000 сум за каждый кон игры.
В ходе мероприятия в установленном порядке было изъято 442 000 сум поставленных на кон, 36 игральных карт, 24 лотерейных карт и 90 деревянных лотерейных бочонка, сообщает пресс-служба МВД.
По данному факту Следственным отделением при УКД 1-ого ОВД было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 278 Уголовного кодекса.