Nariman Grigoryanning qotili 18 yilga «kesildi»
Shu yilning 14-yanvarga o‘tar kechasi Toshkentda taniqli dizayner va xoreograf Nariman Grigoryan (Nariman Alimdjanov) o‘ldirib ketilgandi.
Fojiadan ikki kun o‘tib, Bosh prokuratura matbuot xizmati dizaynerning qotili aniqlanib, unga nisbatan «qamoq» ehtiyot chorasi qo‘llanilganini ma’lum qilganidan so‘ng shov-shuvlar biroz tinib, jamoatchilik sud hukmini kutayotgandi.
Nihoyat , o‘sha kun keldi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi matbuot xizmati tarqatgan xabarga ko‘ra, jinoyat ishi bo‘yicha sud hukmi e’lon qilindi.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Toshkent shahar sudi hukmiga ko‘ra, B. Burkitbayev (1996-yilda tug‘ilgan) dizaynerni o‘ldirganlikda aybdor deb topilib, unga nisbatan 18 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlandi.
Nariman Grigoryan — taniqli dizayner, «Nariman Grigoryan» brendi asoschisi edi. U raqs san’ati bo‘yicha xalqaro musobaqalar hakamlar hay’atining o‘zbekistonlik yagona a’zosi sifatida ham tilga tushgandi.

Убийца дизайнера Наримана Григоряна получил 18 лет тюрьмы
Напомним, 14 января в Ташкенте был убит модельер и хореограф, владелец собственного бренда одежды Нариман Григорян.
Ташкентский городской суд по уголовным делам города Ташкента завершил рассмотрение уголовного дела в отношении подсудимого Б. Буркитбаева (1996 года рождения, уроженец Ташкентской области), обвинённого в умышленном убийстве гражданина Наримана Алимджанова.
Суд признал Б. Буркитбаева виновным в совершении преступлений, предусмотренных статьёй 97 (умышленное убийство) и другими статьями Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Приговором суда от 14 августа 2020 года Б. Буркитбаеву назначено наказание в виде 18 лет лишения свободы. Судом определено отбытие назначенного наказания в колониях общего режима.