Samarqandda er-xotinning «ulfatchiligi» qotillik bilan tugadi (foto)
2020 yilning 22 mart kuni soat 20.00 larda Samarqand viloyati, Oqdaryo tumani «Qorateri» qishlog‘ida joylashgan «Ov Yog‘dusi IKV» fermer xo‘jaligi ishchisi 59 yoshli T.M., norasmiy turmush o‘rtog‘i, 50 yoshli Z.U., bilan birgalikda spirtli ichimlik ichib, rashq oqibatida o‘zaro janjallashib, Z.U.,ni boshi va badanining turli joylariga urib-tepib jarohat yetkazgan.
Natijada Z.U., olgan tan jarohatlari bilan shu yerda yotib qolib, 23 mart soat 02.00 larda voqea joyida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Oqdaryo tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 3-qismi «d» bandi (odam o‘limiga olib kelgan qasdan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. T.M., gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilingan va protsessual tartibda ushlangan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari davom etmoqda.

В Самарканде пьяный мужчина убил свою жену (фото)
22 марта примерно в 20:00 часов в фермерском хозяйстве «ОВ Ёгдуси ИКВ» расположенном в посёлке «Коратери» Акдарьинского района, рабочий хозяйства 59-летний Т.М., распив спиртные напитки с неофициальной супругой 50-летней З.У. на почве ревности учинил ссору с последней, в ходе которого нанес ей несколько ударов в область головы и тела, сообщает Следственный департамент при МВД.
В результате чего, З.У. от полученных телесных повреждений слегла и несмотря на то что Т.М. привёл её в чувство оказав первичную помощь, скончалась 23 марта примерно в 02:00 часов до приезда бригады скорой помощи.
По данному факту Следственным отделом при Акдариьнском ОВД возбуждено уголовное дело по п. «д» ч.3 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесения тяжких телесных повреждений, повлекших смерть человека). Т.М. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке, предварительное следствие продолжается.